Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezzel tényleg tönkrevágtam a...

Ezzel tényleg tönkrevágtam a számítógépemet? Javítható mèg?

Figyelt kérdés
Tegnap délután észrevettem, hogy eléggé retkes a gépház, kiszedtem belőle a GPU-t, aztán kompresszorral kifújtam a port a gépházból, ugyanezt a GPU-val is megcsináltam, aztán a felső és alsó portólvédő meshet is lefújtam a portól, aztán a gépház levehető elejét is, utána a gépház hátulját meg oldalát leszedtem, letöröltem nedves/száraz rongygyal, a 2 meshet is letöröltem, a gépház elejét is, aztán visszaraktam a gépházba a GPU-t, felraktam az elejét, oldalát, meg hátulját, a 2 védő meshet is, aztán minden kábelt visszadugtam a gépbe (netkábel, monitorkábel, billentyűzet, stb.), és miután bekapcsoltam a gépet, nem tudott rendesen elindulni. Bekapcsolt, de nem indult el, odáig se jutott el, hogy kiadja az alaplap gyártóját, meg az enyém olyan, hogyha a gép rendesen elindult, akkor a billentyűzet világít. Csak fekete képernyő volt, be volt a gép kapcsolva, csak nem indult rendesen. Próbáltam már kiszedni ès újra berakni a GPU-t, manuális BIOS menü resetet, kiszedni az egyik memóriakártyát, kihúzni és visszadugni a kábeleket, monitor beállìtásain állítani, megnézni az SSD-t közelebbről, de még mindig nem működik. Tönkretette a belső tisztítás a gépet, vagy már azelőtt is volt valami baja (tisztítás előtt 5 perccel még rendesen működött benne minden)? Hogy tudom megjavítani? Holnapra működnie kéne, mert GTA Online-ban szerdáig meg kell nyernem minden nap 1 drag vagy street race-t, hogy megszerezzem az LS Car Meet Podium kocsit. Házilag is meg tudnám javítani? Valami alkatrész a problémás, vagy minden is?

aug. 11. 02:51
 1/2 fukapapa27 ***** válasza:
100%
Szerintem először is nyugodj meg aztán mindent kábelt az SSD meg mindent húzz le az alaplapról és még egyszer körültekintően nézd át, hogy az alaplapra mindent pontosan vissza szúrtál gondolok itt a reset a bekapcs a HDD led a power led és a Bios reset jumper is a helyén van-e ezután csak az egyikRamot tedd bele és ha netán van az alaplapon alaplapi videókártya arra csatlakoztasd a monitort és így próbáld meg bekapcsolni!!!
aug. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elistvan ***** válasza:
66%
Táp ki bekapcs. Áram kihúz szerintem valami érintkezési hiba lesz. ha vga-nélkül elindítod és csipog a gép akkor nincs baj. És nem a gpu-t szedted ki fura is lenne, mert az a vezérlőchip a videokártyán. Na ha azt tényleg leszeded akkor tényleg annyi neki.
aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!