Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha összeraktam a számítógépet...

Ha összeraktam a számítógépet mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok ez egy elég buta kérdés, viszont tudatlan, vagyok az ilyen témában ezért nem tudom mit kell tenni, azok után ha össze szeretlem a gépet, vagyis nem vagyok benne 100%-ig biztos.


Ha jól tudom bios-frissitést kell csinálni, aztán windowsot kell fel telepíteni?


De ahoz vegyek, egy olyan pendriwot amin rajta van, a windos telepitő?

Mert egy csomó videót néztem ahol, maguk az emberek csinálják meg ezt egy 8gb-os pendriwra viszont nekem nincs másik gépem, ezért így picit nehéz.


Ha valamit rosszul írtam, esetleg hülyeséget írtam, azért elnézést kérek, de még sosem csináltam ilyet.


Köszönöm ha végig olvastad, további szép napot:)!



aug. 7. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Csak van valaki a közeledben, akinek van számítógépe és tudsz vele win telepítőt készíteni..
aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagyon nincs ismerősöd, akkor b obpciónak, internetkávézó / könyvtár. Ott megcsinálod a telepítőpendrivot.
aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ma már szinte minden BIOS frissíthető Win alól. Én először a Windows-t telepíteném, legyen nete, aztán az alaplap/gyártó oldaláról letölthető frissítő programmal frissíteném a BIOS-t. Így a legkisebb a valószínűsége annak, hogy rosszat teszel fel.

A Windows telepítéséhez pedig másik gépen a Media Creation Tool-al

elkészíted a telepítő pendrive-ot.

aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
aug. 7. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél egy kész gépet inkább.
aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

BIOS-t ráérsz frissíteni op.rendszer telepítés után is. Csak akkor szükséges BIOS frissítéssel kezdeni ha az alaplapon lévő BIOS-szal nem indul el a gép mert a benne lévő processzort nem támogatja csak valamelyik újabb BIOS.


Valaki ismerősödnél letöltitek az op.rendszer telepítőt és ráteszitek egy pendrive-ra. Kilehet választani azt is, hogy egyből a pendrive-ra tegye a telepítőt.


Win.10

[link]


Win.11

[link]

aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!