Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik monitor lenne előrelépé...

Melyik monitor lenne előrelépés, és miért?

Figyelt kérdés

Egy aoc c24G1 monitorom van, VA paneles, ívelt 144 hz-es gaming monitor.

Full HD



[link]



egy ilyen

Nagyon ritkán játszom rajta, főleg itthon dolgozom rajta, filmet nézek, youtube-ot, a nap nagyrészében.



Szeretnék vásárolni nem ez helyett, hanem ez mellé monitort.


Nem tudom melyik monitor lenne előrelépés. Javaslatokat elfogadok.

Ha lehet, én maradnék full HD monitornál. Akár a márkánál is-


Láttam, hogy a már olcsóbban is vannak FHD IPS paneles monitorok.

Azoknak mennyivel szebb a képe a VA paneleshez képest?


Mekkora az eltérés?



Mégvalami: Van egy laptopom is, ami 100%-ban munkára van használva.

2015ös üzleti laptop, céges, de a képe az valami borzasztó, TN paneles szemét, nehéz rajta dolgozni, nem jó.

Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán működne, ugye a laptop 1366x768-as felbontású, nem tudom hogyan reagálna egy FHD 144hz monitorra?



Arra gondoltam, ha vennék monitort, akkor meg lehetne csinálni, hogy a laptop képét is kivetítsem rá, neadjisten a mostani meglévő monitoromra vetítsem ki a képét, miközben váltással használható maradna a PC-m is?


Egy ilyen monitor dobozában van legalább 2 kábel, hogy 2 eszközre is lehessen csatlakoztatni?


Van javaslat elrendezésre, ilyen felállásnál, hogy hogy lenne az ideális?


előre is köszönöm


aug. 10. 18:26
 1/3 A kérdező kommentje:
és mennyire jellemző a pixelhiba a mai monitorokra, az újakra?
aug. 10. 18:27
 2/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
44%

pixel garancia meg egyeb kijelzo garancia szokott lenni, vagy veheto "jelkepes" osszegert plusz gari ilyenekre


TN nagyon regi es elavult


rengeteg panelt hasznalnak viszont vannak nagyon jo VA panelek is es vannak rossz IPS panelek is

amugy manapsag az led, oled ami nagyon top kategorias annak is hatranyai is vannak persze meg jo draga is ha mas nem

AOC egy turheto marka volt mindeg is, bar nem olyan nagy mint samu vagy dell

aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

IPS.


Csak akkor választanék VA-t, ha többnyire film nézésre használnám, mert ott az IPS kifejezetten rossz tud lenni fekete tartalomnál. Főleg ha van alul-felül black-bar, akkor nagyon zavaró tud lenni egy sötét szobában ülve.


Összességében a TN, VA, IPS panelek közül az IPS a legmodernebb, és pár éve még jelentősebb árbeli különbség volt a VA, IPS között, ma már elenyésző, kivéve ha nagy képfrissítésű (240-360+ Hz) monitorról beszélünk, ott lehet akár 100-200k árkülönbség is.

aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!