Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb videokártya...

Melyik a legjobb videokártya 4070 árában?

Figyelt kérdés

4060 Ti, 4070 amit eddig néztem.


Ezek a PCX-nél 200-250e Ft.-ba kerülnek. Maximum 300e Ft.-ig tudok elmenni. 4070 Ti sajnos már túllő ezen árban.


Kérdés még, hogy a 30xx és a 20xx széria hogyan viszonyul a 40xx szériához?


Például ebben a reddit postban a 30xx-as szériát jobbnak állítják be:

[link]


Nem értek hozzá, de nekem ez furcsa.


Szóval a megjelölt árkategóriában melyik videokártya lenne a legjobb választás?


Legalább 1x HDMI 2.1 és 2x DP portra van szükségem, ha számít ez valamit.


AMD köszönöm szépen, nem érdekel.



aug. 4. 19:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát hogy ott írja, pl.


3070 - 5888 cuda cores - 256 bus width

...

4070 - 5888 cuda cores - 192 bus width


3060 - 3584 cuda cores - 192 bus width

...

4060 - 3072 cuda cores - 128 bus width


De mondom nem értek hozzá, csak feltételeztem, hogy a nagyobb szám jelenti a jobbat.


AMD-t azért nem tudok bevállalni, mert bugos az egyik szoftver, amivel használnám és az csak Nvidia-val működik jól. Sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni.

aug. 5. 00:17
 12/13 anonim ***** válasza:
Egy GPU sokkal összetettebb annál, hogy két paraméter alapján össze lehessen hasonlítani, hiába van több CUDA magja a 3060 nak mint a 4060 nak, ha az utóbbi közel 50 százalékkal magasabbra boostol - sőt, az alap órajele magasabb mint a másik boostja. Csak tesztet szabad nézni, ezek a számok adott architektúrán belül adnak támpontot arra, hogy hogy viszonyulnak egymáshoz, meg ha tudsz több adatot(tranzisztorok száma, órajel pl) akkor segíthet sacc/kb belőni, hogy mire lehet számítani - kivéve a memória sávszélességnél, de ott is rengeteget számít a memória típusa, kontextusából kiragadva szart sem ér. 4090 kisebb(konkrétan kevesebb, mint tized akkora) memóriasávszélességgel rendelkezik mint egy 2015 ös R9 Fury, most akkor szarabb lesz nála?
aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is a 4070 Ti és 4070 Ti Supert ajánlom
aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!