Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik feladatokra...

Szerintetek melyik feladatokra a legjobb ez a gép így 2023-2024-ben?(jelenleg otthoni és irodai dolgokra használom)

Figyelt kérdés

Konfig: intel core duo 2*3GHZ

4GB ram

Intel HD integrált videokártya

500GB HDD

Windows 7 Ultimate

Office 2016 Professional Plus



2023. dec. 18. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

W10-et vagy egy linuxot (linux mint, vagy valamelyik alacsony igényű) raknék rá mindenképp, mert nem lenne rossz egy támogatott rendszer. Utána mehet adománynak rászoruló családokhoz, hogy legyen min házit csinálnia a purgyénak. Bár azt se feltétlenül... felénk már a nem rászorulóknak is osztanak sulis laptopot, most kis celeron procis izét kapott az öcsipöcsi, de új celeron, tehát viszi a youtube 4K-t meg ilyenek, kb 4x gyorsabb, mint a te c2d-d.



Nem igazán értem... mármint gondolom nem próbáltál modernebb gépet, de ezen kínszenvedés már megnyitni egy átlag weblapot is. Vagy nagyon türelmes vagy 😃 én biztosan cseréltem volna már.


Bár gyakorikérdésekhez biztos jó, ez szerencsére bőven átlag alatti oldal, köszönhetően, hogy valahol 15 évvel ezelőtti szinten ragadt. 😃


Tehát lényegében amit tud, arra már cefet gyenge, túl kompromisszumos. Home/fájlszervernek túl nagy a fogyasztása. Közelebb van az elektronikai hulladék státuszhoz, mint bármi máshoz.

Retro értéke semmi. Nem tudok értelmes dolgot neki, mint hogy vagy szenvedsz vele még, vagy megy hulladéknak. Utóbbira szavazok.

2023. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"....melyik feladatokra a legjobb ez a gép..."

Hirtelen az ajtó kitámasztó jutott eszembe. Utána rögtön az Üvegtigris című film eggyik mondata. "Alátét, nehezék, ha valaki kérdezi akkor van!" 🤣

Bocsi, nem fikázás akart lenni 😇

Én sem szívesen tartanék ilyet itthon, de ha neked a fent említett feladatokra jó akkor minden rendben, ez úgy másra mint szükség megoldás amúgy sem jó.

Ha nagyon kéne valami budget gép akkor is valami 30.000Ft-os brand PC alá nem szívesen adnám egy 4.gen i5 már nem a világ. Pl:

[link]

Ez már körbeugrálja a CoreDuot.

2023. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!