Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri húzni a vga-t?

Megéri húzni a vga-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem vagyok HC gamer így ezzel nem is nagyon foglalkoztam sosem :)


Jelenleg egy olyan VGAm van ami azért elég szépen elviszi a legfrissebb játékokat is de azért érzem 1x1x a határát a 8gb nak ( asus rtx 4060ti OC)


Van egy gyári program amit kaptam hozzá ahol manuálba fel tudom húzni a vga-t a kérdésem az lenne hogy megéri ezzel picit kakaózni vagy ez annyira semmi hogy inkább engedjem el?


[link] itt egy kép a kezelőfelületről.


Pontosan mit is kell itt és meddig húznom ha mégis "megéri"? :)


Nem tudom hogy számít e de a lapom egy asus b650e-f gaming wifi, a procim meg egy R7 7700X



aug. 3. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg.
aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a memória fogy el, azon csak a több memória segít. Húzásnak akkor van értelme, ha csak épp hogy az igényeid határa alatt teljesít a kártya. Elmúltak már azok az idők, amikor túlhajtással be lehetett fogni az egy-két kategóriával följebb lévő kártyákat.
aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

power target igy is fentebb van

vagyis oc mode oldalt ugylatom ennyivel beaktivaltad csak hogy ramentel


de teljesen felesleges defaulton nyugodtan hasznalhatod


oc nak ugy lenne ertelme valoban ahogy irod hogy piszkalgatod is, nem csak elorebeallitottat nyomsz be, viszont annak siras is lehet a vege


amugy van sok teszt weboldalak es videok ilyen oc krol hogy mennyivel hoz tobbet

ez csak matek ha 10% al oc zni tudod akkor fps mindeg 10% alattival fog nolni

neked az megeri e az a kerdes

60fps helyett 65fps...

30fps helyett 32fps...


hazilag a 30% os OC is mar nagyon nehezen erheto el inkabb 20 ami osszeszokott joni:

60 - 71fps

30 - 35fps

persze legptimalisabb esetben

szerintem nem eri meg

ez pl 120 nal mar egesz jo mivel ha +20% fps lenne az pont 144fps t jelentene, szoval 144Hz es monitornal csak ezt figyelve jol johetne pl

aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!