Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi számítógépnél ha a...

Régi számítógépnél ha a tápegység működik de nincs kép mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi számítógépem, tavaly még használtam, padlásra lett pakolva.

Megnéztem hogy működik-e még, áramot kap beindul minden a pc-n de a monitor nem ad képet. Próbáltam úgy hogy kiveszem a videókártyát és az alaplapra teszem a monitort, de kép ugyanúgy nincs. Az alaplap megadhatta magát vagy mi lehet ilyenkor a hiba inkább?

U.i.: csak kíváncsiságból néztem hogy megy-e, nem olyan választ várok hogy vegyek újat.

A válaszokat előre is köszönöm!



júl. 3. 18:21
 1/3 anonim válasza:
Ha a PC elindul, de nincs kép, akkor valószínűleg a monitorral van valami gond. Vagy a monitor saját áramforrása hibás, vagy a géphez kötés. Szerintem a kettő közül valamelyik. Vagy harmadik lehetőség, hogy maga a monitor rossz.
júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a kérdező gondolom működő monitorral próbálkozott, de azért tartsuk fenn a lehetőséget.

Én például szintén nemrég próbáltam ki a régi gépem és pont ugyanezt a tünetet produkálta. Egy hetembe telt rájönni, hogy rajtahagytam anno az alaplapon a BIOS jumpert... De egyébként tápegységhiba is csinál ilyet, ha nem tud elég energiát adni a rendszer megfelelő kiszolgáláshoz, de akár alaplap, CPU, RAM hiba is lehet. Ha van alaplapi hangszóród én kipróbálnám, hogy ad-e hibajelzést a BIOS, csak kíváncsiságból.

júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy CMOS resetet.
júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!