550 wattos tápegységgel működik, re 600 wattossal nem?
Volt egy régi számítógépem, 10 éves volt körülbelül. Most lett egy új erősebb gépem. Észrevettem, hogy egyforma márkájú tápegység van bennük, de a régiben a 600w, az újban pedig az 550w. Megpróbáltam kicserélni a kettőt, de azt vettem észre, hogy a régi gép mindekttővel működik (tehát mindkét táp működőképes), az új gép viszont csak az 550w-al indult el. A problémát az okozta, hogy amikor belekötöttem a 600w-os tápot, az alaplap elindult, a gépházba épített ventillátorok is, viszont az alaplapon semmi más nem kapott áramot (pl. videokártya ventillátora sem kapcsolt be, és a processzor hűtő sem). Jelenleg semmi probléma nincs, tökéletesen tudom használni a gépet az 550w-os táppal, csak furdal a kiváncsiság, hogy ezt mi okokzhatja? Válaszokat előre is köszönöm!
Tápegységek:
Chieftec CTG-600-80P (600w)
Chieftec CTG-550-80P (550w)
Új számítógép adatai:
EVGA 141-GT-E770-A1
Intel Core i7-930
Nvidia Geforce GT 620 (1GB)
8GB RAM (DDR3-1600 4x2GB)
Windows 10 64bit
Régi számítógép adatai:
ASUS P5KPL-AM SE
Intel Core 2 Duo E4400
Nvidia Geforce GT 620 (1GB)
4GB RAM (DDR2 2x2GB)
Windows 10 64bit
A 10 éves tápban a 100 mikrofarátos elektrolit kondenzátort, ha kiszereled és megméred, azt fogod tapasztalni hogy 20-30 Uf körül van az értéke.
Ha a tranzisztorokat (mosfet) kiszeded és megméred, az erősítésük kb. a felére csökkent már.
E miatt az a 600Wos táp talán már csak 400at bír stabilan.
ha érdekel a működésük esetleg:
- Bár ez régi, 2015ös és egy itteni hozzá szóló szerint az újak teljesen máshogyan működnek mert
"Megjegyzendő, hogy a PCF nem javít a tápegység hatékonyságán, nem lesz energiatakarékosabb tőle a számítógép. A felhasználónak tulajdonképpen nem is számít, hogy van-e PCF vagy nincs a tápban, hisz csak az aktív (hatásos) energiát fizeti. Egyedül az energiaszolgáltató örül ennek a szabványnak, mert kevesebb reaktív (meddő) energiát kell ingyen szolgáltasson és ezzel kevésbé terheli a hálózatot, és persze kíméli a környezetet."
Ez már nem igaz szerinte.
Én 2005ben fejeztem be a tv videó és számítógép szervizem, így azóta nem nagyon szerelgetek, ha ezt írják itt akkor biztosan így is van. De az alapok ebben is benne vannak, ha elolvasod rá fogsz jönni hogy ha ezek az értékek a hő hatásától csökkennek akkor alacsonyabb lesz a frekvencia a rezgőkörökben és az mivel jár.
Még egy megjegyzés, ha azt kérdezed, hogy "de akkor mi értelme drága minőségi tápot vásárolni?" akkor a válaszom az, hogy 10 év nagyon nagy idő, és ha ez ennyit megbírt a nélkül hogy akár a gépben, akár saját magában kár keletkezett volna, akkor nagyon is megérte.
Mert nem elpukkant mint az "óccó" társai tették volna ennyi idő alatt, hanem szépen elöregedett, legyengült.
- Nem hiszem hogy így lehet de a 10 év miatt rákérdezek.
A táp 4 vagy 6 érintkezős csatlakozóját ami nem a "nagy" csatlakozó, azt rádugtad ugye (CPU)? A proci mellett kell lennie valahol.
Régi alaplapokhoz ez még nem kellett, nem tudom mióta van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!