Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Indításkor a processzor...

Peti20519 kérdése:

Indításkor a processzor hűtőm, CPU-m nem indul el magától, miért lehet?

Figyelt kérdés
Nos, lenne nekem egy AMD Ryzen 7 2700X-es processzorom, és a hozzá tartozó hűtő, indításkor nem indul el magától, nekem kell minden egyes alkalommel bepörgetnem, akár perceken keresztül, hogy elinduljon, és ezt minden alkalommal, mikor akár csak pár percre is kikapcsol magától a gép, és fogalmam sincs mitől lehet. Nem egy öreg gépről van szó, TALÁN ha meglett 5 éves az egész gép, de még az sem biztos. Nem a legtisztább, de volt takarítva. Semmi baja sincsen, legfőképp ránézésre. Mi lehet a baja? (Ráadásul még nagyon hangos is) esetleg lehetne vele valamit csinálni, akár csak a zajjal

jún. 19. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek szenvedsz vele? Vegyél rá egy új hűtőt.
jún. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Nos, gondoltam rá természetesen, de legfőképp azért írtam ide ki, mert gondoltam hogy nem feltétlenül annak lehet baja, hanem valami másnak is akár. Gondoltam majd egy hasonló helyen hozzáértő emberek lesznek akik nem hasonló választ adnak:)
jún. 20. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet ventilátor hiba,pl. szorul. Vagy alaplap hiba is,ha nem ad elég áramot a csatlakozón.

Vagy biosban be van kapcsolva a zero rpm funkció,ami csak akkor kapcsolja be a ventit,ha a proci bizonyos hőfokot elér.

jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Bios az biztos nem, legalábbis szerintem.Ugyanis ez minden alkalommal eljátszódik, még akkor is ha csak pár másodpercre kikapcsol magától a gép, én meg visszakapcsolom. Minden egyes hasonló esetben nekem kell bepörgetni, akár percekig. Többi tippet meg köszönöm:)
jún. 20. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!