Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Series X mellé milyen monitort?

Series X mellé milyen monitort?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Monitor vásárlás előtt állok, a Series X egy 1080p monitorhoz már elég overkill lenne ugye?

Gondolkodom nagyon az ips paneles 1440p 27"-on.. esetleg 32"

Tudtok viszonylag olcsón jó modelleket ajánlani? Nekem nemkell 144hz meg semmi csilivili, régen is 60hz, 5ms -en toltam. (Amúgy sem nagyon támogatja a legtöbb játék) Viszonylag olcsó legyen és inkább a képe legyen szép. (Meg esetleg tükröződésmentes?? Vagy az drága felár?)

Előre is köszi a válaszokat ☺️



jún. 8. 13:54
 1/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

TV vel (is) szoktak hasznalni

4K 120Hz re is kepes a konzol

szoval nyugodtan vehetsz 120Hz es 1440p es monitort/tv t

azzal nem lesz gond, majd kesobb lesz tobb jatek, frissites ami tamogatja


a legtobb megjelenito matt, nem pedig fenyes

vagyis nem tukrozodik

ha ez zavarna erre kell figyelj nehogy veletlen fenyesbe Glossy botolj

matt az Matte

jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem már a 4k 120fps drága lenne, régebben 1080p 60hz-es monitorral játszottam, valószínűleg már így is bőven előrelépés lenne.

Azt hiszem a 4k 120fps-t performance mode-ban tudja csak, talán a felbontást is lejjebb veszi és nem igazi 4k lesz, emiatt is inkább az 1440p monitorokat ajánlják. (Ezt olvastam redditen mindenhol)

jún. 8. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1440p az árban és hasznosságban ideális lenne a géphez. A 120fps az egy fogós dolog ugyanis nem sok játék támogatja viszont ha azok a játékok amikkel játszanál igen akkor fontos lehet. Emellett van 40fps mód is pár játékban ami érdekes lehet, de ahhoz is 120Hzes monitor kell. Pl az Immortals of Aveum (tudom szakadék játék, de akkor is) támogat FSR3at, de csak 120Hznél.


Ami viszont nagyon fontos lenne az az hogy jó VRR/Freesync támogatás legyen a monitorban, akár 60 vagy 120Hzes. Nagyon sok játék neccesen fut mai konzolokon és a VRR kisimítja az ingadozásokat vagy éppen játszhatóvá teszi azt ami már nagyon gáz. Én fontosabbnak tartanám a VRRt mint a 120at, de persze ideális mindkettő lenne.


A felbontáshoz annyit tudok mondani, hogy az újabb játékok felbontása nagyon leesett az utóbbi években, sokszor 1080p környékéről skáláz fel a gép. Az elején még szinte garantált volt a 4K30fps és 1440p60fps (néha még 1080p120fps is). Bár a felskálázás sokat fejlődött a legtöbb játék valószínűleg jobban néz ki 1440p képernyőn mint 4Kn. Persze a méret is számít, egy 55 colos TVn nyilván jobban kijön ha recés valami mint egy 32 colos monitoron.

jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!