Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jellemző még a mai gamer...

Jellemző még a mai gamer világban hogy ssd és hdd-t is tartanak vegyesen a gépben?

Figyelt kérdés
(lemaradásban vagyok azért kérdezősködöm) régebben sokan azt a mintát követték hogy volt egy kisebb méretű ssd aki gyors akart lenni arra csak a rendszert rakták többnyire, és mellette még hdd(k) amire telepítettek játékokat. de mostmár hogy bőven megfizethetőbbek, mi most jellemzőbb, játékot, rendszert is egy nagyra húzni, vagy még mindig külön érdemes, esetleg még többen maradnak a hdd-nél is nagyobb az adatmozgás? éeletem első ssd-jét tervezem venni, egy 500-as vinyóm van rendszerre és "használatra" egy egy terrás mellette "tárolósnak"
jún. 2. 17:29
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

hat regi fajta sata ssd vel tul nagy kulonbseget nem fogsz erezni


mai vilagban az lehet pl. hogy van 1-2 M2 nvme (pcie) s villamgyors ssd

es mellette van 1-2 sata ssd/hdd


szukseg fuggvenye


ujonan nem annyira eri meg ket tarolot venni ha nincs normalisra penz

egy jobb M2 jobb mint egy rossz M2 es melle egy masik rossz valami


ha multba tekintunk akkoriban az atlagos ssd nek orultek ha 200-300MB/s el irt/olvasott


ma ugye egy M2 mar boven tul van a 1-2GB/s

hatalmas kulonbseg

igazabol mar a 10GB/s is ellet erve felsokategoriaban

jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ssd+hdd van. Van egy 256-os ssd és egy 2Terrás Hdd.
jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem játékot ma már senki nem futtat HDD-ről. Az én gépemben van (még), de csak adattárolásra használom.
jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van 1TB Sata SSD, 1TB M.2 SSD és 2TB HDD
jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki csak legális játékra használja a gépet, annak nincs már értelme.


Nálam viszont megy torrent, filmezés, családi album. Mostanában kezdem kinőni a 8TB-os HDD-t. Nem opció az SSD ilyen kapacitásban.


Amúgy van egy gyors DRAM-os nvme 1TB a rendszernek és a programoknak, illetve egy alsőbb kategóriás 2TB nvme az egyéb gyors elérésű adatokhoz, elsődlegesre éppen rá nem férő programokhoz.

Amellett telik meg a 8TB HDD.

És még régebbről vann 1-2TB HDD-k, amiket ritkán dugok be, offline adatmentésre használom őket.

jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!