Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vagy notebook? Tulképpe...

Laptop vagy notebook? Tulképpen ugyan az, csak kisebb kivitelben? A notebook egy "zseblaptop"? Vagy?

Figyelt kérdés

Tudom, volt párszor hasonló kérdés, de egyikben se látom a pontos választ ... media marktos és elektro wordos emberkétől meg aztán kérdezhetem, mert még kevésbé van infója mint nekem, szóval egy vicc, amit eddig tapasztaltam sajnos.


Szóval


1, mi a lényegbeli különbség a laptop és notebook között?


2, ha már hordozhatót veszek, jó lenne minél kisebb, de nem akarom h a minőség rovására menjen, azaz kérdezném, h notebook is tudja egy az egyben uazokat a funkciókat? ugyanúgy feltelepíthetek rá mindent, mint egy laptopra? ugyanúgy írhatok vele dvd-t és stb ? vagy ha kb ugyan azokat szeretném, mint egy asztali PC-n, akkor ajánlottabb mégis csak egy laptop ?


3, a kis méret miatt a notebookon már minden usb-s megoldású? azaz akkor az asztalimhoz használt nyomtatót se tudom összekötni vele, csak modern usb-set?


4, esetleg egyéb különbség, érv egyik és másik mellett /ellen?


Megköszönnék egy komplexebb választ, mert szeretnék venni most, de annyi ellentmondást hallok csak, hogy nem tudok dönteni.

köszi !!!


2010. okt. 24. 11:00
1 2 3
 21/24 BM-Striker ***** válasza:

Mac-ra lehet windpws 7-et tenni, de a Windows xp bootmanager-e nem kompatibilis vele.


Majdnem minden gyártónak megvan alap közáp és felső kategóriája, de bizonyos gaártók pl a Lenovo vagy a Samsung alsó kategóriában is normális minőségűeket csinálnak.


HP, DELL közép és felső kategóriában jó(Pavilion dv, Probook, Vostro, XPS, Latiude, Elitebook szériák).


Subnotebook-ok(10-13 col) kicsik és relatíve erősek hadveresen, nagyon jó az akkuidejük, de drágák.


Netbook azeknek az olcsó verziója, gyenge, processzor, kijelző átlag feletti akuidő jellemző rájuk.


15-17 colosak az átlagos modellek, viszonylag erős hardverrel, változatos árban és minőségben léteznek.

2013. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Na szóval nekem Notebook-om van és elég nagy a kivitelezése és CD író programmal is rendelkezik.

Erről lenne szó: [link]

2013. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 BM-Striker ***** válasza:

1. Notebook-ok vannak optikai meghajtóval és anélkül is. Az hogy hogy hívják, annak a tényleges hardbernel semmi köze sincs.


2. Majdnem minden cég (kivéve Apple) különböző ár és minőségi kategóriákban gyárt gépeket.


Tehát minden nagyobb gyártó kínálata terjed a az alapmodellektől a csúcsmodellekig.


Az, hogy a különböző kategóriájú modellek mennyre jók, az évről-évre változik.


Sony-nak, Dell-nek is ugyanúgy vannak pocsék modelljei, mint pl. Acer-nek kiválló modelljei(pl Timeline).


Csak nézz körül a Media Markt-ban, hogy egy gyártón belül milyen változatos minőségű darabok vannak.


Most az olcsóbb árkategóriában a Samsung-ok és a Lenovo-k a legjobbak, afölött van pl. Dell Vostro, HP Probook.....


A netbook egy sub-notebook olcsó alkatrészekből.


A legjobb ár-érék arányúak a 15,6 colosok, ha nem játékta kell, akkor egy Intel i3-mal, i5-tel, vagy i7-tel vagy AMD a8-cal vagy a10-zel szereltet érdemes venni.


14, 13 colosok kisebbek könnyebbek és drágábbak is hasonló hardverrel.


Ha még párhuzamos portod eszközöd van, akkor nem ártana lecserélni egyébként is, mert még az asztali gépeken se szokott már olyan lenni.

2013. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
A notebook gyakorlatilag a laptop hivatalos neve. A laptop a köznyelvben gyakran használt kifejezés a notebookra. Ha kisméretű hordozható számítógépet szeretnél, vegyél egy netbookot.
2015. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!