Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vagy notebook? Tulképpe...

Laptop vagy notebook? Tulképpen ugyan az, csak kisebb kivitelben? A notebook egy "zseblaptop"? Vagy?

Figyelt kérdés

Tudom, volt párszor hasonló kérdés, de egyikben se látom a pontos választ ... media marktos és elektro wordos emberkétől meg aztán kérdezhetem, mert még kevésbé van infója mint nekem, szóval egy vicc, amit eddig tapasztaltam sajnos.


Szóval


1, mi a lényegbeli különbség a laptop és notebook között?


2, ha már hordozhatót veszek, jó lenne minél kisebb, de nem akarom h a minőség rovására menjen, azaz kérdezném, h notebook is tudja egy az egyben uazokat a funkciókat? ugyanúgy feltelepíthetek rá mindent, mint egy laptopra? ugyanúgy írhatok vele dvd-t és stb ? vagy ha kb ugyan azokat szeretném, mint egy asztali PC-n, akkor ajánlottabb mégis csak egy laptop ?


3, a kis méret miatt a notebookon már minden usb-s megoldású? azaz akkor az asztalimhoz használt nyomtatót se tudom összekötni vele, csak modern usb-set?


4, esetleg egyéb különbség, érv egyik és másik mellett /ellen?


Megköszönnék egy komplexebb választ, mert szeretnék venni most, de annyi ellentmondást hallok csak, hogy nem tudok dönteni.

köszi !!!


2010. okt. 24. 11:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
A laptop úgymond teljes értékű gépnek minősül. Van benne CD/DVD író, ami a netbookban nincs. Ezekhez USB-s külső optikai meghajtót kell venni. A Netbookok mindenesetben kisebb teljesítményűek (processzor, memória, merevlemez, képernyő felbontás egyaránt). Viszont a netbook olcsóbb, kisebb, könnyebb, tehát a teljesítményt vagy az ultra hordozhatóságot választod. Sajnos a kettő együtt nem igazán megy. Sokan éppen ezért a közepes méretű 15,6-os laptopokat veszik, kb. 2,5 kg súllyal, 1366x768 felbontással, és ezek már (ártól függően) akár, hangsúlyozom AKÁR ki is válthatnak egy asztalit, nyilván drágább összegért.
2010. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Elnézést, de a kérdés nem a laptop vs netbook, hanem a laptop vs notebook készülékekre vonatkozott. E két gép között számottevő különbség ma már nincs, mindkettő ugyanolyan noteszgép.

Ha mégis csak a netbook érdekli a kérdezőt, és szintaktikai hiba lépett fel, akkor az első válaszolónál a pont :)

2010. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Laptop, notebook - ma már ugyanaz (régen a nagyobb méretü volt a laptop,a kisebb a notebook, noteszgép), a két kifejezés egymás szinonimája - 14" 17" képátlóval, teljes értékü számítógép

[link]


Szubnotebook - teljes értékü laptop, csak kisebb méretben 12"-13" ezért drágább


Netbook - kisméretü 7" - 11" képméret, gyengébb processor, hardverek, cd meghajtó nélkül, leginkább netezésre, szövegszerkesztésre alkalmas

2010. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

lemaradt :)

NETbook

[link]

2010. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
notebookra gonmdoltam, tehát nekem fontos lenne h minden olyan funkciót tudjon, amilyet egy asztali PC
2010. okt. 24. 16:46
 6/24 A kérdező kommentje:

esetleg konkrét típusttudtok ajéánlani, ami megbízható és nagyjából megfizethető?

(már ha megfelel a fent leírtaknak, azaz h tudjam használni az asztali PC finkcióit mind, tehát dvd-írótól kezdve a nyomtatóig, minden kéne


köszi

2010. okt. 25. 08:50
 7/24 A kérdező kommentje:

na nagyker "szakértője" azt mondta, h az ég adta világon semmi különbség, csak annyi, hogy DVD-író nincs a notebookban, máskülönben mindenre ugyan úgy használható, ugyan úgy megy rajta a windowstól kezdve az össze slétező programig, amiket jelenleg is használok a nagy asztali gépen ...


szerintetek is így van ez teljes mértékben??


bocsi, biztos unalmas, de mielőtt megveszem, rákérdezek olyantól is, aki ért hozzá, mert én csak hozzá nem értést tapasztalok sajnos


++ esetleg pár jellemzőt és típost tudtok ajánlani, ami tuti jó? mert erre is van aki csak Apple-t ajánl, van aki Dell, van aki Lenovora esküszik, de általánosságban pár nagyon fontos paramétert le tudnál írni nekem?


pl. dupla meg kétszeresen dupla magos ?? ami ugyan nemtom mi, de lényeg h tudjam legalább mit keresek tudásban ....


köszi szépen

(bocsi de nő vagyok, csak ezekre az infókra tudok hagyatkozni :XD)

2010. nov. 3. 08:47
 8/24 anonim ***** válasza:
pont ez a külömbség a notebokban nincs dvd iró és kisebb is általában,mig a laptopban minden van,és nagyobb..
2010. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A notebookban nincs dvd író? Hányat mutassak?

Kezdj el kattogni, mindbe lesz: [link]


Ne írjatok már akkora égbe kiáltó fszságot, hogy a noti kisebb, mint a laptop, UGYANAZ a kettő. Mindkettő lehet 14-17", sőt talán kisebb és nagyobb is. A két elnevezés ugyanazt a noteszgépet jelöli, tessék már megérteni. Régen volt némi különbség, most már nincs.


Kérdező: ahogy az autóknál favorizálják a kül. márkákat, úgy ezeknél a gépeknél is van, aki rá van állva egyes gyártókra, sőt, platformokra is. Általában az ár/érték arány a lényeg a választásnál, ha bizonytalan vagy. A Dell szép és jó márkanév, stabil és igényes cuccokat árul, ám a hardverek a készülékeikben lehetnek gyengébbek is, pont a név miatt ugyanannyiért (vagy drágábban) tudja értékesíteni, mint pl. a Lenovo. Egyébként a Lenovo-val sem lenne baj, de ha jól sejtem, ez csak a korábbi IBM Thinkpad kópiája. Az még gép volt valóban ;)


Ergo, a Dell felsőkategória, az Asus, Acer, MSI, Lenovo közép, a Toshiba, Fujitsu meg alsó. Mármint gyártóra, márkanévre. Mindegyikbe lehet pakolni csúcshardvereket.

2010. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Apple hova tartozik? illetve kihagytad még a Sony Vaio-t
2010. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!