Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vagy notebook? Tulképpe...

Laptop vagy notebook? Tulképpen ugyan az, csak kisebb kivitelben? A notebook egy "zseblaptop"? Vagy?

Figyelt kérdés

Tudom, volt párszor hasonló kérdés, de egyikben se látom a pontos választ ... media marktos és elektro wordos emberkétől meg aztán kérdezhetem, mert még kevésbé van infója mint nekem, szóval egy vicc, amit eddig tapasztaltam sajnos.


Szóval


1, mi a lényegbeli különbség a laptop és notebook között?


2, ha már hordozhatót veszek, jó lenne minél kisebb, de nem akarom h a minőség rovására menjen, azaz kérdezném, h notebook is tudja egy az egyben uazokat a funkciókat? ugyanúgy feltelepíthetek rá mindent, mint egy laptopra? ugyanúgy írhatok vele dvd-t és stb ? vagy ha kb ugyan azokat szeretném, mint egy asztali PC-n, akkor ajánlottabb mégis csak egy laptop ?


3, a kis méret miatt a notebookon már minden usb-s megoldású? azaz akkor az asztalimhoz használt nyomtatót se tudom összekötni vele, csak modern usb-set?


4, esetleg egyéb különbség, érv egyik és másik mellett /ellen?


Megköszönnék egy komplexebb választ, mert szeretnék venni most, de annyi ellentmondást hallok csak, hogy nem tudok dönteni.

köszi !!!


2010. okt. 24. 11:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Tényleg a vaio is felső ;)

Az Apple-t értettem másik platform alatt.

2010. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

köszi, jó h mondjátok az Acert h felsőkategóriás, mert eddig arról csak lebeszéltek, de oké, én hiszek nektek ...


és még paramétert tudtok párat? mi ez a dupla magos meg 4 magos dolog? ez olyan fontos ?


(amúgy az Apple-re azért kérdeztem rá, mert azt tudok nagyker- és netto áron szerezni, csak hát azért érdekelne a minősége)

2010. nov. 3. 09:35
 13/24 anonim ***** válasza:
Nekem dell van inspiron 1545,kinézetre is jó meg most 4gb ram van benne,netezni használom amúgy is..Nem tudom de én láttam egy toshiba satellite-t v mi nagyon új kiadás lehet még nem is láttam Magyarországon ilyet..Amerikai csávóé,de tényleg nagyon máshogy néz ki mint ezeke a tömeg toshibák amiket árulnak a media mark-ba meg stb..világit az egérnél meg két szélen jobb és bal oldalt..
2010. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

ma 09:35

Acer-be is van jó ami igaz régebbi kiadás de szerintem elég jó a 7720ZG haveromnak olyan van,nem rossz amúgy,csak nekem túl nagy meg nehéz..illetve am nem volt itt még emlive a HP a pavilonok,nekem volt DV9000 de olyan nehéz volt mint a disznó,meg a zsanérja megrogyott mivel nehéz is az egész gép és a zsanérokat igy gajra vágja..HP többet nem kell,melegszenek amúgy is,meg dög nehezek,illetve vastagok,stb..

2010. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
illetve tettszenek az alu aplle machbook-kok is..föleg hogy világit rajta az alma,a legtöbb filmben olyan van,meg dell,ezért be kell szereznem egy apple-t is..csak úgy tudom nehezen lehet megoldani xp-t tenni rá,igaz? az újabbakon viszont már win7 van,ez hogy lehet?
2010. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
ez komoly? applera nem lehet XP-t tenni ?? nemáá
2010. nov. 3. 10:45
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem mindegyikre,de ha lehet is nehéz megoldani,vagyis érteni kell hozzá..
2010. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én ha tehetném simán Apple gépet vennék.

Nem kéne szo*ni a csicska Winfossal, nem fagy le, sokkal szebb és felhasználóbarátabb.

És USA-ban pl lesza*ják hogy milyen gépet kapsz apple árából, akkor is azt veszik meg mert sokkal megbízhatóbb, nem mellesleg ők 2 apple gép árát keresik meg havonta, szal..

2010. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Kérdéseidre a válasz:


Én úgy tanultam/olvastam, hogy régen az 5 kg-nál könyebb hordozható számítógépeket nevezték laptopnak.


A 3 kg-nál könyebb hordozható számítógépeket pedig Notebooknak nevezzük.

Nyilván fejlődött a technika, így 5kg-ról lement a súlyuk 3kg alá.

De, gyakorlatilag a kettő úgyanaz, csak súlybeli különbség volt régen.


Netbookok a kis képek, amelyek szinte csak internetezésre jók, ilyen 7-10" képernyőátmérővel.


Ultrabook kategória, pedig a nagyon könnyü hordozható gépek, amit az

Apple Macbook Air-ről koppintottak a gyártok.

Macbook Air 11" és 13"-s képátmérővel kapható.


3ik kérdésedet nem teljesen értem. Minden USB-s eszköz, ami működik az asztali gépeddel, minde notebookal működni fog, amin van usb port.:)

Ha régi számítógépeden pl. régi 1.1-es USB csatoló van, attól még 2.0-s eszközök is működnek, csak lassabban.

Ugyanaz van, ha 2.0-ás USB van a gépedbe a 3.0-ás USB eszköz is működni fog, csak lassabban:)

2013. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Jahh, ez meg hülyeség, hogy Apple gépekre nem lehet XP-t tenni!!!


2006 óta az Apple áttért a PPC-s procikról az Intel procikra.

Innentől kezdve az Inteles Mac gépeken képes futni a Windows XP.

Akár úgy, hogy Bootcampel megcsinálod, hogy kitudod választani, hogy a Mac OSX vagy a Win induljon el. De virtualizálni is tudod az XP-t Mac alatt a "Paralels desktop"-l.

2013. febr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!