Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak a SATA portban...

Miért csak a SATA portban látható a merevlemez?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


A kérdés kicsit összetettebb! :)

A mai napon ismét elővettem a merevlemezt, próbáltam kiütni az ATA jelszót a a WDCWDCWDC10X stb, természetesen eredménytelenül, aztán

valamiért behelyeztem a merevlemezt a sata portba, és voila eszembe jutott a jelszó, bő két év után. :) Pedig majdnem kidobtam 500GB tárhelyet, mert amúgy egy baromi jó kis HDD.


A merevlemezt leformáztam, csatolható, használható. Viszont csak a SATA portban, ha külső merevlemezként próbálom felcsatolni ugyanaz a hibaüzenet az Falied... vmi quart error:0 szokásos, csak most nem találom a pontos hibaüzit.


Erre kivettem az ssd-t a laptopból és beletettem a merevlemezt, gondoltam hátha a biosból ki tudom úgy vele ütni. Hiszen már tudom a jelszót, de nem.. ami alapvetően nem baj, mert a kötetet tudom használni, csak a SATA portban él. Az elképzelhető, hogy csak az Acer-Aspire laptopról tudtam volna róla leszedni, ami már nincs meg? Jelenleg egy HP laptopom van.



#HDD, SATA
2023. dec. 27. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%
De azt írta, hogy van róla mentése.
2023. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy nem fogalmaztam jól. A lényeg, hogy ez a bizonyos Western Digital 500GB HDD korábban egy Acer-Aspire lapotopban volt gyárilag.


A bekpapcsolás után kért BIOS jelszót, illette be volt állítva a HDD-re is egy jelszó. Szerintem az akkori rendszeren volt egy veracrypt konténer kötet is, belső szoftveres. Aztán egyszer valamiért rosszul csatoltam le a kötetet és utána megajdult a rendszer. Utána jött a quark error:0 vmi..


Innentől kezdve kiszedtem a merevlemezt az Acerból és nagyon sok féleképpen próbáltam vele kiütni az ATA jelszót, amit az elején kért. Lásd fenti kérdés két évvel ezelőtt hdparm -i ...stb paranccsal.


Persze nem működött. Azóta van egy HP-m, aminek a napokban bedugtam a vinyót a SATA portjába. A jelszó meg valahogy bevillant. Ezután láttam, hogy van rajta egy hibás ext4 fájlrendszer. Swap, meg konkrétan egy Linux. De hibás volt, mert a home alatt a könyvtárak nem jól voltak. Mindegy is. Formaztam a teljes lemezt, majd újra felcsatoltam. Minden teljesen jó, de csak a SATA PORTBAB! Ha külső vinyóként akarom használni nyilván nem jó, mivel a boot után kérné be a SET HDD parancsot, azt meg csak a sata tudom vele megtetetni.


Leegyszerűsítve: SATA portból ok! Külső USB portból nem ok quark error:0 vmi..

2023. dec. 27. 21:21
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem kikapcsoltad a jelszót csak feloldottad. Biosban a jelszó helyett semmit kell beírni.

[link]

Linuxal lehet usb-n is bűvölni.

2023. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lehet mivel linuxot használok! Ne nézz már hülyének! Pontosan tudom, hogy nem kell semmit beírni csak szóközt ezt már korábban én is leírtam. De mivel az első válaszoló leírta, hogy a titkosítás az alaplapban lévő kulcs is, ezért csak arról az eredeti acer lapotopról tudnám kilőni. De a sata-portban él a merevlemez. Köszi a válaszoakat.
2023. dec. 28. 08:12
 15/15 anonim ***** válasza:
74%

#kérdező

Ne mérgelődj, sajnos így jártál.

2023. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!