Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak a SATA portban...

Miért csak a SATA portban látható a merevlemez?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


A kérdés kicsit összetettebb! :)

A mai napon ismét elővettem a merevlemezt, próbáltam kiütni az ATA jelszót a a WDCWDCWDC10X stb, természetesen eredménytelenül, aztán

valamiért behelyeztem a merevlemezt a sata portba, és voila eszembe jutott a jelszó, bő két év után. :) Pedig majdnem kidobtam 500GB tárhelyet, mert amúgy egy baromi jó kis HDD.


A merevlemezt leformáztam, csatolható, használható. Viszont csak a SATA portban, ha külső merevlemezként próbálom felcsatolni ugyanaz a hibaüzenet az Falied... vmi quart error:0 szokásos, csak most nem találom a pontos hibaüzit.


Erre kivettem az ssd-t a laptopból és beletettem a merevlemezt, gondoltam hátha a biosból ki tudom úgy vele ütni. Hiszen már tudom a jelszót, de nem.. ami alapvetően nem baj, mert a kötetet tudom használni, csak a SATA portban él. Az elképzelhető, hogy csak az Acer-Aspire laptopról tudtam volna róla leszedni, ami már nincs meg? Jelenleg egy HP laptopom van.



#HDD, SATA
2023. dec. 27. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A titkosító kulcs része az alaplapban lévő kulcs is, nem csak a jelszó, így ha ellopnák nem tudják kinyerni az adatokat róla, csak azzal az alaplappal működik ami letitkosította.
2023. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem baj, akkor nem tudom róla leszedni. Végül is így sem bánom, mert két év után visszanyertem egy szinte vadi új 500GB wester digital HDD-t, ha még külső usb-ről nem is tudom használni nem zavar. Elvagyok a SATA-porttal is, így már simán tudok rá biztonsági mentéseket helyezni.
2023. dec. 27. 18:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van rajta BitLocker titkosítás. Ki kell kapcsolni azon amelyiken működik.

[link]

2023. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem, ezen harderes titkosítás volt. Amit csak a SATA port alatt tudok feloldani. Megpróbálok feltelepíteni rá egy op-rendszert, aztán majd meglátom utána mit csinál. Most már tudom használni, csak külső kötetként nem jó, ahhoz gondolom vissza kellene rakni a vinyót a régi széttört acer-aspire gépbe. Aztán onnan ki szóközölni a jelszót és érvényteleníteni. Az a lapotop már kuka, szóval még annyit megkísérlek hogy felhúzok rá egy linuxot. Aztán utána meglátom külső kötetként használható-e, ha nem akkor bent hagyom a sata portban onnan pedig tökéletes.
2023. dec. 27. 19:42
 5/15 anonim ***** válasza:
Oké, én nem vagyok ezen téma szakértője, és mindig ódzkodtam a hardveres titkosításoktól (pont a kérdésben is tapasztalt problémák miatt), szóval lehet, hogy hülyesége kérdezek, de nem lehet a vinyót egyszerűen újrapartícionálni? Vagy ez a hardveres titkosítás ennél mélyebb dolog?
2023. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Jól gondolkozol mert ha újratelepíted és kivan kapcsolva benne a BitLocker titkosítás akkor más hardverű gépeken is olvasható a bennük lévő adatok.

2023. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez nem bitlocler alatt volt, azt ismerem. Erre a merevlemezre még az Acer laptopomon a biosban SET HDD volt bekaocsolva.


A napoban behelyeztem a merevlemezt a SATA portba, és eszembe jutott vhogy a jelszót. Szépen fel is oldotta, tehát a lemez csatolható, formázható, hibamentes. De csak SATA alatt!


Ha egy mobil külső USB-portba akkor viszont megint szórakozik, nem formázható, nem particonálható. De a SATA-bán semmi baja, gondolom az eredeti lapotopon lehetett volna kikapcsolni a SET HDD funkciót. Lényegtelen így is teljesen jó. Köszönöm a válaszokat.

2023. dec. 27. 20:50
 8/15 anonim ***** válasza:
És nem lehet BIOSban ezt kikapcsolni? Csak azon az egyetlenegy gépen, amin be lett álíltva? Csak mert ha felismeri, kezeli, ismered a jelszót?...
2023. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De ha formázza, akkor az adatok is eltűnnek róla amúgy nem? Nem az 5-ös vagyok, csak így belegondolva most ha az a lényeg, hogy az adatokat ne lehessen olvasni, akkor egy formázás után úgy is eltűnnének.
2023. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


However, if you don’t care about the data on your hard drive, pull out the hard drive and put it on as a secondary disk onto another working PC, format your hard drive and connect it back to the original computer and install a fresh copy of Windows again.


Elvileg ha formázod simán jó lesz.

2023. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!