Tènyleg lètezik ütèsálló hdd, vagy ez csak egy kamu marketing szöveg?
Nem leszólni akarom csak megèrteni, így kèrlek javítsátok ki vagy erősítsètek meg a gondolatmenetemet. Új hdd-t szeretnèk vásároltam ès böngèszgettem a kínálatot. Ekkor jött elèm ez a lemez aminèl az szerepel a leírásban hogy ütèsálló.
De ezt hogy vitelezik ki? Egyáltalán megoldható hdd esetèben? Arra gondolok hogy mèg ha a közvetlen földetèrèsben nem is sèrül meg, de a hirtelen megállás, a lendület hogyhogy nem hat a belselyère? Szerintem a tehetetlensègi erő vagy mi mèg kèpes benne kárt tenni, hasonlókèppen mint karambolnál mikor kirepül az ember az ablakon.
Azokat a tokokat szokták így nevezni, amiknek vastagabb gumi borítása van. De belül ugyanolyan átlag 2.5" laptop HDD van, mint bármelyik másikban.
Külső SSD-t vegyél, ha ez fontos neked. Abban nincs mozgó alkatrész, sokkal kevésbé sérülékeny.
Atomtámadás esetén nyilván nem véd semmi.. :-)
A nem működő hdd-t meg tudja védeni a burkolat, olyan mértékű hirtelen gyorsulást meg nem igen kap, hogy a rögzített alkatrészek szétszálljanak (semmi nem lebeg a hdd-ben csak úgy).
Működő hdd esetén pedig bizonyos esetekben le tudja úgy parkolni az olvasófejet az elektronika, hogy az onnan ne menjen sehova, szükség esetén pedig ki is kapcsol, onnantól a fizikai védelem az, ami teszi a dolgát.
A gyors gyorsulás, ami tönkreteszi a merevlemezt.
Egy átlagos mágneses merevlemezt úgy méreteznek, hogy kibírjon 250 G-t leállítva. 60-at olvasva és 30-at írás közben. 2 milliszekundum alatt.
Ehhez képest egy jobbfajta SSD-t úgy méreteznek, hogy kibírjon 1500 G-t 0,5 milliszekundum alatt.
Ha a számítások helyesek: Mondjuk egy 174 grammos telefont leejtesz 1,88 méter magasról, az nagyjából 60 G. Ha szilikon tokban ejted le akkor az már csak 11 G. 20 G műanyag tokban és 7 G gumitokban.
Bizonyos mértékig biztos strapaállóbb, mint a többi. De nyilván, ha erővel földhöz vágod, ez sem fogja szeretni. ;-)
#1 "Külső SSD-t vegyél, ha ez fontos neked. Abban nincs mozgó alkatrész, sokkal kevésbé sérülékeny."
Ez igaz, de azért ennél árnyaltabb a kép. A mechanikai behatásokat valóban nagyságrenekkel jobban tűri, és gyorsabb is, viszont az elmúlt 5 év (mióta igazán kiforrott SSD-kről beszélhetünk) tapasztalata alapján, azonos használat mellett bizony 2-3-szor könnyebben romlanak el az SSD-k, mint a merevlemezek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!