Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják mindig mindenhol...

Miért mondják mindig mindenhol hogy nem szabad az SSD-ket töredezettségmentesíteni és hogy nem gyorsít rajta ha mégis megteszem?

Figyelt kérdés

Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Ugyanakkor azzal is tisztában vagyok hogy ez nagy adatmozgással jár, és ezzel csökkent a TBW-je is. Pár napja ( És már korábban is megtörtént ) kezdett el a laptopom szaggatni a játékok közben. Két játékkal szoktam játszani. NFS Most Wanted 2012 és NFS Hot Pursuit 2010. Mindkettő 1366x768-as felbontásra van beállítva és közepes grafikára. Szaggatás nélkül mennek. Néha azonban minden ok nélkül szaggatnak. Hiába porolom ki a laptopot vagy pasztázom ujra nem segít. Még 800x600-as felbontáson is szaggat. Még az Eset Smart Security-t is letötöltem, bezárogattam minden folyamatot ami nem kellett és a netről is leválasztottam, így sem volt jó. Aztán elővettem a Piriformos Defragglert, és 42%-os volt a töredezettség a rendszerlemezen. Lefuttattam, végigment és varázsütésre elmúlt minden lassulás.


Ha ez bármit is számít egy Asus Vivobook X512DA-BQ931-em van. És egy 256GB-os NVME SSD-ről fut a rendszer ( Windows 10 ) és a játékok is.



2023. nov. 6. 19:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A HDSentinel szerint működik a trim, illetve 12 GB ram van benne amiből 10-et használhat a rendszer. Valamint AMD Ryzen 5 3500U CPU van benne, ha ez számít bármit.
2023. dec. 20. 11:27
 12/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

na de a jatekok mitol toredezednek?

maguk a jatek fajlai amik feltelepultek csak olvasnia kell oket


eddigiekbol ugy tunik mintha azt irnad hogy mindeg ezt csinalod mikor az emlitett jatekok elerik ezt a toredezetseget, es ez megoldja a problemat

de hogy ha a telepitett fajloknak nem szabad valtoznia? azokat csak olvassa


szoval csak 2 szer csinaltad?


sokfele ok miatt szagathat be, valoban ha van lapozofajl az bekavarhat


bekavarhat valami autofuto program is, mai windowsokban mar nehez kiigazodni mennyi tomenytelen felesleges dolog fut


mivel igp d van az is sok anomaliat okozhat, altalaban ezekkel nem annyira foglalkoznak se a jatekfejlesztok se a driverkeszitok


megha megis akkor is a osztott ram hasznalat bekavarhat hiszen a windows kenye kedve szerint azt csinal amit akar

2023. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!