Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki vesz ilyen memoriát,és van...

Ki vesz ilyen memoriát,és van értelme?

Figyelt kérdés
[link]
2023. okt. 27. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
6000 mhz CL32. elfogadható. Akinek kell dual channelben közel 100 GB RAM, annak ez egy jó opció. Nyilván gaminghez nem kell ennyi, és az RGB sem teljesen ahhoz a felhasználáshoz való, amihez ennyi RAM kell. De biztos van olyan, aki otthon dolgozik, és akar egy RGB-s menő gépet, amihez kell ennyi ram is.
2023. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és ez már túlzás?


[link]

2023. okt. 27. 21:28
 3/8 Dongaben ***** válasza:
79%

Az első számítógépem egy ZX Spectrum volt. Mire elég ma 48 Kb ?

Beszarás, mi minden futott rajta... A C64-et is megtartottam saját magnóval. Az meg már csúcs!

Pár év múlva nem lesz háttértár az otthoni gépekben.

Most még túlzásnak tűnik, de pár év múlva?

2023. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2, nem túlzás. Gondolom ez az applenek a korábbi inteles workstation gépébe megy. Mac pro

Van olyan felhasználás, amire ez kevés is. De főleg kreatív felhasználásnak a célgépe az apple, szóval valószínűleg valamilyen videoszerkesztő, renderelő felhasználáshoz veszik ezt a memóriát.

2023. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

#2: "és ez már túlzás?"



Az nem túlzás, hanem lehúzás. Egy ilyen kit nincs 1 milla, de istentudja milyen RAMmal lehet el sem indul a Mac Pro. Szemre ez a layout teljesen más, mint a kalsszik ECC LR DIMMeké, simán előfordulhat hogy azokat támogató mikrokódok nincsenek az apple biosában. Nyilván ez cigányság, de nekik is élni kell valamiből.


A fő kérdésre: a sebességnek van értelme, ez ilyen tekintetben semmi extra. A 2x48GB-nak van-e értelme? Ha olyan dolgot csinálsz a géppel ahol a 64GB RAM már nem elég akkor van értelme. A 4x32GB drágább valamint a 4x32GB az nagyobb kínzás az IMCnek is. A 2x48GB jó eséllyel stabilabban és gyorsabban megy, mint a 4x32GB.

2023. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apple esetében az lenne a csoda ha reális áron adnák a dolgaikat.
2023. okt. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Qva drága az Almás RAM😃 De ha valaki kérdezi akkor van!

Engem nem zavar 😉 (nem is vagyok célcsoport) Nemrég vettem 32GB sima 3600MHz DDR4-et nekem untig elég. (Kicsit szűk volt a 16GB)

Vannak helyzetek, munkák ahol kell a bazi sok ram, ott ki is használják és ami fontos az árát is kitermeli valószínűleg.

2023. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, ennyiért én 128GB-ot kapok Amazonon.
2023. okt. 28. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!