Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme lehűteni a gépet?

Van értelme lehűteni a gépet?

Figyelt kérdés

Kikapcsolás előtt van értelme picit visszahűteni a gépet? Én mindig szoktam hagyni játék után hadd hűljön minden vissza a 30-40 közötti tartományba, általában 5 perc kényelmesen elég.


Ma ismerőssel játszottunk, aztán kitaláltuk menjünk el egyet kajálni, aztán mondtam várjunk pár percet hadd hüljön picit mielőtt kikapcsolom.


Szerinte totál felesleges a dolog, simán ki lehet kapcsolni azonnal játék után.


Melyik oldalt van az igazság, ha van?


2023. jún. 3. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit varsz a lassu visszahutestol?


Nem turbo ez hogy patyolgatni kelljen meg tartani az olaj keringeset hogy ne suljon be. Kikapcsolod, kb. 2 percen belul szobahomersekleten van minden, teljesen ertelmetlen a hutesi szertartas.

2023. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ezt mar egyszer kerdezted. Akkor is elmagyaraztuk hogy mennyire folosleges rituale.
2023. jún. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem, mivel úgy egyáltalán csak ma merült fel ez az egész kérdés, de oks akkor felesleges.
2023. jún. 3. 23:14
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
mert szerinted ha kikapcsolod nem fog lehulni? 🤦
2023. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Logikus hogy akkor is hül csak lassabban.
2023. jún. 3. 23:38
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Es mi lesz ha lassabban hul le?
2023. jún. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam ha már alapból hűteni szokás minél kevesebb ideig marad meleg, ártani csak nem árt a dolog.
2023. jún. 3. 23:51
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha 'uresben' jaratod, akkor minimalisan ugyan, de tovabbra is fogyaszt. Tehat meg tovabb tartja a magas hofokot ahhoz kepest, mintha siman kikapcsolnad.
2023. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan, tehát a várakozással csak a lehűlés idejét hosszabbítod meg.
2023. jún. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rávársz kikapcsolás előtt, akkor gyorsabban hül pont, mivel mennek a ventik és aktív hűtésed van. Ha kirántod a falból vagy lekapcsolod, pont akkor hül lassabban, mert akkor passzív hűtésed van csak.

Anyagfáradás szempontjából van jelentősége, de ez nem akkora, hogy értelmes mértékben meghosszabbítsa a komponenseid élettartamát.

Ártani nem ártassz vele, de tökmindegy, hogy vársz vagy kikapcsolod rögtön a géped.

2023. jún. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!