Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme lehűteni a gépet?

Van értelme lehűteni a gépet?

Figyelt kérdés

Kikapcsolás előtt van értelme picit visszahűteni a gépet? Én mindig szoktam hagyni játék után hadd hűljön minden vissza a 30-40 közötti tartományba, általában 5 perc kényelmesen elég.


Ma ismerőssel játszottunk, aztán kitaláltuk menjünk el egyet kajálni, aztán mondtam várjunk pár percet hadd hüljön picit mielőtt kikapcsolom.


Szerinte totál felesleges a dolog, simán ki lehet kapcsolni azonnal játék után.


Melyik oldalt van az igazság, ha van?


2023. jún. 3. 21:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ha kikapcsolod
2023. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván az lenne az ideális, ha nagyon lassan csökkenne a chip hőmérséklet a szobahő szintjére.


Erre én még nem láttam megoldást. A hőingadozás játék közben is nagy, attól függően, hogy milyen részen vagy, vagy éppen töltőképernyőhöz értél, és nincs terhelés, stb... szóval.ezeknek.a.chipeknek tényleg a hőtágulás és zsugorodás a gondjuk. Ezek okozhatnak mikrorepedéseket, amik aztán problémákat okozhaznak. Prociban még nem tapasztaltam ilyet, GPU-k esetén viszonylag sokszor, gyakori halálozásnak mondható. Sajnos ezzel nem foglalkoznak eleget, pedig igazándiból csak mesterséges terhelést kéne adni neki, amikor hirtelen megazűnik a teljesítmény.


Szóval játékból kilépéskor tökmindegy mit csinálsz, mert játék során egyfolytában ingadozik a hő, teljesen mindegy, hogy kilépéskor is hirtelen csökken a hő. Plusz egy eset nem oszt, nem szoroz.


Amúgy pedig kb ugyanolyan ütemben fog lehűlni ki- és bekapcsolt állapotban is.

2023. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!