Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes otthonra wifi-s ntp...

Érdemes otthonra wifi-s ntp órát venni?

Figyelt kérdés
Van valakinek ilyen? Mennyivel jobb a rádióvezéreltnél vagy akár a hagyományosnál?

2023. okt. 6. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Egy sima analóg kvarcóra általában fél év alatt megy el 5 percet. Ennél pontosabb otthonra szerintem nem kell, félévente meg úgyis átállítod, akkor a jó időre tekered.
2023. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Még a beállítással sem kell bajlódni és mindig pontos.
2023. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Egy hagyományos kvarcórában levő kvarc (XO - crystal oscillator) kb. -0,035 ppm/ °C^2 "pontosságú":

[link]

így 10 °C hőmérséklet-differenciát feltételezve

-0,035 ppm * 10 °C^2 = 3,5 ppm hibát eredményez, ami éves szinten:

365 nap * 24 óra * 60 perc * 60 másodperc / 1000000 * 3,5 = 110,376 másodperc vagyis 1,8396 perc évi eltérés, ami általános használatra belefér (pláne, hogy évente kétszer után állítod az órát).

Hőfok-kompenzáló áramkörökkel (TCXO - temperature controlled crystal oscillator), ez kb. tizedére redukálható.


Summa-summárum: köznapi használatra bőven elegendő a hagyományos falióra.

2023. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jobb a wifi-s óra a rádiójel vezéreltnél. Legfeljebb csak akkor ha a lakóterület olyan helyen van ahol a rádiójel vezérelt óra nem tud az atomórához kapcsolódni.

Én vettem asztalit és faliórát is a rádiójel vezéreltből. Állandóan másodpercre pontosak, és az óraátállást is automatikusan végzi. Nagyon megvagyok velük elégedve.

2023. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Takysoft ***** válasza:

Hát szerintem is kicsit overkill.

Plusz ami okosabb faliórákat én találtam azok se NTP-sel, csak mobilhoz kapcsolódnak, onnét veszik át az időt.

De lehet, hogy az is elég.


Amiben ezek az okosórák mindneképp hátrányban vannak, hogy nagyon kevés van belőlük, és valószínűleg pont nem abban a színben/design-ban, ami neked kéne.

júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!