Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WiFi hálózat otthonra?

WiFi hálózat otthonra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az érdekelne milyen eszközök szükségesek a legegyszerűbb otthoni hálózathoz. Jelenleg Wireless netem van, ha jól tudom műholdas (sajna annyira még nem vagyok otthon a témában), és ez a net kábelen érkezik a gépbe. Az a gondom hogy egy idő után (sok mozgatás, sajnos egyszerűen utban vannak) ezek a kábelek sérülnek (eltürődnek, rájuk tesz valaki valamit és el is szakadhatnak stb). Most 2 gépre van szétosztva a net, de van egy mobilom ami WiFi képes, illetve nemsokára az öcsémnek is lesz, és mivel nem nagyon hordaná magával illetve nekem is megfelel az otthoni netezés mondjuk éjjelente, anélkül hogy a gép előtt kellene üljek. Szóval utána néztem és az érdekelne, mi is kell egy ilyen otthoni hálózat kiépítéséhez. Annyit tudok eddig (ha jól tudom), hogy egy PC be mehet USB s és PCI kártya is. Én az utóbbi mellett voksolok, az tökéletesen megfelelne, és asszem olcsóbb is. A másik dolog az hogy nem tudom mire kellene majd kötni a főkábelt, amiből érkezik a net, és ami továbbítani WiFi n keresztül. Szóval nem kell semmi bonyolult csatlakozás, semmi erősítő, semmi extra, egy kb 10x10 M es hatótávolság nyakig elég. Nem lenne semmi egyéb rácsatlakozva, csak is a 2 PC a beépített vevővel, illetve a két mobil. Szóval mi az, amire majd a kábelt kell kössem, és kell e mégvalami amit az adó és a vevők közé kell iktassak. Illetve a kóddal való levédés hogyan történik, esetleg ahhoz kell e külön készülék. Bocsesz a sok kérdésért, de e téren új vagyok :) A válaszokat előre is köszönöm.
2013. okt. 10. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy sima routert, a legolcsóbb szeméten is van 2 lan.
2013. okt. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sün18 ***** válasza:
veszel egy routert, általában 5 kábel bementet van rajta,1 az ahova a szolgáltató felől jövő kábelt dugod be (általában más színű), ezután él a hálózat: ezt a vidit nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=pIHkpwkI9bk ha valami kérdésed van írj privátot, nem egy nagy was ist das :D
2013. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2013. okt. 10. 23:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!