Azt írja ki a Winchesterem hogy újra kell formázni.. nem akarja megnyitni az F meghajtót.. mit lehet tenni?
csomó adat van rajta... vagy 200 giga.. millió fotóalbumok.. programok.. installerek.. op rendszer.. Szakdgolgozat.. egyetemi tételek.
Pánikolok... mert csak 1 opció van.. a formázás (azt írja ki ez töröl mindent)
durva vészhelyzet és segítsetek légyszives.
Kapcsold ki a gépet, ne nyúlj hozzá, bízd ismerősre...
Lehet hogy pl. Live Linux alól menthető.
Én azt csinálnám, hogy image-be lementeném az adott meghajtó tartalmát és fájlrendszer-helyreállítóval nézném az image-et.
De te ne csináld ha nem értesz hozzá mert esetleg még nagyobb lesz a probléma...
Keress szervizeket ahol adatmentést vállalnak, vannak helyek ahol - ha fájlrendszersérülés van - akkor vállalnak ilyet.
Feltételezem hogy hardverileg nem sérült a lemez, mert - gondolom (bár lehet rosszul) - hogy a C. meghajtóról fut a Windows.
1. es ez külcső wincester, de tartok ezen adatokat. pár fontosabb a pendrive-on és a felhőben is le van mentve. de azért még igyis csomó adat ezen van.
megpróbálom amit mondtál
Vidd el szakszervizbe, nehogy úgy járj, hogy a próbálkozásokkal csak rontasz az állapotán a HDD-nek.
Apostol vagy a Kürt pl. adatmentéssel foglalkozó cégek, velük még rosszul nem jártam. Nem lesz olcsó…
az nem lehet hogy csak a winchester tokja sérült? amivel be lehet dugni külsőleg? vagy a kábel?
sztem nézek először átalakító kábelt
látszólag semmi baja a winyónak és világítani világít
mér kidobott pénz.. megnéztem az adatmentés 35-60 ezer! :D egy vicc
a kábeltuti vagy 3-4 ezer forint max.
olyat is írtak neten hogy van előjele.. sérültfájlok.. üzenet, ilyesmi figyelmeztet hogy tönkre fog menni
hát csessze meg én nem kaptam ilyeneket.
tegnap még működött ma meg nem. 6-7 éves ez a vinyó... annyira nem régi
Csak mellékesen foglalkozok adatmentéssel, évente 2-3 ilyen feladatom van, de egyébként meg 15 éve vagyok rendszergazda, szóval tapasztaltam már meg egyet s mást. A legfontosabb dolog az adatmentéssel kapcsolatban, hogy ha már megtörtént a baj, azonnal, de lehetőleg minél hamarabb be kell fejezni az adott adathordozó macerálását, mert minden egyes próbálkozással csak romlanak a helyreállítás lehetőségei. Ha tudod, hogy hogyan lehet róla képfájlt készíteni, akkor annyit meg szabad tenni szakember nélkül is, hogy készítesz róla egy képfájlt, és azzal kísérletezetl. (Lehetőleg a képfájlról is készíts egy másolatot, mielőtt kísérletezel vele, hogy ne kelljen minden egyes próbálkozás után újra a hibás vinyóról képfájlt készíteni, ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy sikerülni fog. Volt már dolgom olyan adathordozóval, amiről épp, hogy még sikerült utoljára egy képfájlt készíteni, és utána teljesen megadta magát.) De ha most full kínai volt, amiről írtam, akkor tényleg ne nyúlj hozzá, és keress fel olyasvalakit, aki tényleg ért hozzá! És ezen a ponton jegyezném meg, hogy attól, mert valaki sokat nyúzza a gépet, még nem lesz tapasztalt adatmentő. Ez egy külön területe a szakmának, még az sem biztos, hogy pl. a munkahely rendszergazdája értene hozzá. (Bár mondjuk neki azért illene érteni ahhoz, hogy pl. egy képfájlt hogyan kell létrehozni. De tapasztalatból mondom, hogy ez sokszor nincs így.)
A helyreállítás valószínűsége pedig nagyban függ a károsodás jellegétől és mértékétől. A legrosszabb, ha fizikai, mechanikai kár érte, azt nem is biztos, hogy helyre lehet hozni, és ha igen, akkor is nagyon speciális tudás, tapasztalat, és eszközök kellenek hozzá. Ha fizikailag ugyanazon a vinyón van a D meghajtó is, mint a C, és a Windows rendesen be tud töltődni, akkor valószínűleg NEM fizikai károsodás történt. De ha külön vinyón van, és netán még kattog is az eszköz, akkor sajnos az esélyek nem jók.
Aztán lehetséges, hogy az elektronikája hibásodott meg. Az sem lesz könnyű menet, de akkor legalább az adatok fizikailag épek, és ha sikerül egy ugyanolyan, de működő elektronikát találni, azt viszonylag könnyen ki lehet cserélni, és így közel 100% a siker esélye.
Végül pedig lehet, hogy fájlrendszer-hiba történt. Itt sem elhanyagolható, hogy milyen mértékű és jellegű a hiba, de általában egész jól helyrehozható.
Ami pedig a jövőt illeti: legyen mindenről biztonsági másolat, lehetőleg több is! (A másolat is meg tud pusztulni... Éppen ezért azokat sem árt néha ellenőrizni.) Ahogy azt már előttem leírták, érdemes biztosra menni, és 3 másolatot készíteni arról, ami tényleg fontos, és pótolhatatlan. Ezek közül ne mindegyik készüljön ugyanolyan jellegű adathordozóra, és lehetőleg ne mindet ugyanott tárold! Mondjuk egyik példány legyen egy külső merevlemezen, egyik optikai tárolón (CD, DVD, Blu-Ray; lehetőleg M-Disc típusú, amit kifejezetten archiválásra terveztek), meg mondjuk felhőtárhelyen. Lehet, hogy a biztonsági mentés macerás, meg extra költségei is vannak, de ez nagyságrendekkel kevesebb, mint amekkora macera, és kár éri az embert, ha elvesznek az adatai, vagy ha szakemberhez kell fordulni.
Értem! köszönöm szépen az infót!
látszólag semmi baja, fizikailag nem sérülhetett mert házon belül használom sose viszem el, sosem esett le!
villog a kis fénye, sérülés nem látok .. leszedtem a burkolatát óvatosan.
azt írja ki ha rákattintok a meghajtóra
" E:/ nem érhető el
A kötet nem tartalmaz felismert fájlrendszert
győződjön meg róla, hogy az összes szükséges fájlrendszer-illesztőprogram be van e töltve és a kötet nem sérült-e."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!