Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Setup vélemény ? + Ajánlott...

Setup vélemény ? + Ajánlott monitor?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASROCK Z790 PG Lightning

Proci: INTEL Core i5-13600K 2.60GHz LGA-1700 BOX

Procihűtő: BE QUIET! Dark Rock Pro 4

RAM: KINGSTON FURY 32GB Beast DDR5 5600MHz CL40 KIT KF556C40BBK2-32

Videókártya: MSI VENTUS 3X OC GeForce RTX® 4060 Ti 16GB GDDR6 DLSS3

SSD: WD 1TB SN850X M.2 PCIe M.2 2280 WDS100T2X0E

Tápegység: SEASONIC G12 GC 750W

Gépház: COOLERMASTER CMP 520L



2023. szept. 10. 22:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
55%

Nem a vitába akarok beszállni, annyira nem izgat. A konfig tényleg tetszik, de, hogy ezt ne tuning céllal vegye valki azt nehezen hiszem, mert akkor nettó pénz égetés.

Az elmúlt 2-3 évben nem nagyon raktam össze olyan gépet aminél ne lett volna ram "tuning", nem elvetemült csak ilyen előre profilozott alap. Nemrég raktam össze egy ilyen kis multimédiás upgrade-et egy régi gépházba.

2400MHz-n hajtotta alapból, a ramokat. Pár kattintás és 3600MHz-n futottak. Most vegyek bele 2400-as ramokat, mert annyit állít be alapból?

DDR5-ből nincs olyan nagy tapasztalatom, két AMD volt idáig, azok ezt a 6000MHz-s CL36 Kingstont kapták, egyből jól mentek.

Ennél az Intel-nél 5600Mhz még nem OC 6000MHz már instabil lenne a csúcs K procihoz (ami a legjobb részéből van a waffernek) azért ajánlják tuningra? Nekem mindegy. 😉

2023. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%

#20:

"Ennyire megy a konfigurálás meg a szerelés is, mint amennyire a helyesírás? :P"


Korrekt méretű ujjaim vannak és telefonon megesik az elütés nálam. Vagy nálad a két betű nem egymás mellett van?


Ez amúgy megnyugtató egyébként, látni hogy csak egy elütésbe tudsz kapaszkodni és olcsó személyeskedésben kimerül a "szaktudás". Ha hülyeséget írtam volna én lennék - jogosan - leoltva, de nem így körtént :)

2023. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%

“A konfig tényleg tetszik, de, hogy ezt ne tuning céllal vegye valki azt nehezen hiszem, mert akkor nettó pénz égetés.”


Vagy csak szimplán mondott egy összeget a kérdező, és valaki összetette a legtöbb lehetőséggel rendelkező konfigurációt, mint ahogy általában itt is csinálják.

Szerintem nincs ezzel a konfiggal baj, ha akarod akkor a memóriát cserélheted, de igazából - mint ahogy elébb is írtam - nem igazán lesz szemmel látható a különbség. Egy szó, mint száz, jó gép ez.

Jelenleg mindenre is elegendő, és lehetőség is megvan benne arra, hogy később kicsit beleásd magad az OC-ba, ha már fogyogat egy picit az FPS a játékokban.

Számomra külön öröm, hogy a tápra figyeltek és normálisat tette bele.

2023. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!