Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Setup vélemény ? + Ajánlott...

Setup vélemény ? + Ajánlott monitor?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASROCK Z790 PG Lightning

Proci: INTEL Core i5-13600K 2.60GHz LGA-1700 BOX

Procihűtő: BE QUIET! Dark Rock Pro 4

RAM: KINGSTON FURY 32GB Beast DDR5 5600MHz CL40 KIT KF556C40BBK2-32

Videókártya: MSI VENTUS 3X OC GeForce RTX® 4060 Ti 16GB GDDR6 DLSS3

SSD: WD 1TB SN850X M.2 PCIe M.2 2280 WDS100T2X0E

Tápegység: SEASONIC G12 GC 750W

Gépház: COOLERMASTER CMP 520L



2023. szept. 10. 22:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

Az ark-on csak a jedec specifikus default ( nem Z vagy most már Bx60 lap esetén a lockolt ) memóriaórajelet találod, ugyanúgy ahogy eddig is.


A lap nem kezel semmit, az IMC a processzorban van.


"minden ez feletti orajel mar overclockingnak szamit"

Ahogy volt az az elmúlt 30 évben mindig. Ettől függetlenül az elmúlt néhány évben beköszöntött az aranykor ( az olcsó memóriának és az intelnél a B560-ban feloldott RAM "OC"-nak) és akik maguknak építik a rendszerüket nagyobb többségben gyorsabb ramokkal használják a gépüket. Ez a RAM OC a stabilitás rovására megy ez már évek óta nettó bullshit.

A gyári support listára hivatkozás a konzumer piacon szintén BS kategória, ugyanis az nem nagyon frissül. Ha most akarnál 10900K-hoz lista szerinti ramot venni akkor nagyon nagy bajban lennél. Erre azok szoktak hivatkozni, akik nem tudnak arról, hogy a PCB-k is jedec szabványok, amint igazodnak az eltérő reviziókhoz az alaplapok biosai úgy válik minden problémamentessé.


Sebesség és időzítés szerinti skálázódás mérhető a régi játékoknál is:

https://www.youtube.com/watch?v=RTmbYak_8gE


bár abban egyetértek, hogy RTX4060Ti mellett nem ez lesz a leggyengébb pont a rendszerben. Viszont én hozzátenném, hogy a most kijött Starfieldről kiderült, hogy az már a memóriasávszélnek megfelelően skálázódik, ott már nagyon is számít hogy milyen RAM van a processzor mellett ( főleg ha az intel ).


Azon gondolkoztál már, hogy a két kommented között önellentmondásba futottál? A CPU nem is kezeli után, lett kezeli de kékhalálozik majd az OC nem stabil. Most akkor kezeli vagy nem kezeli?



</OFF>


Én inkább az árhoz kötném az ajánlást,az árukeresőn 3000Ft van a legolcsóbb 5600CL36 és 6000CL36 között, én inkább a 6000-rest venném. Az ennél jóval drágább RAMok nem érik meg a felárat.

2023. szept. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Z-lapba K-processzor mellé ne tuningolja a ramot? Ha nem itt akkor hol. Meg az a 6000Mhz/Cl36 az egy olyan brutális tuning mint DDR4-en a 3200MHz/Cl16.

Tök átlagos semmi baja nem lesz tőle. Én is azt néztem amit McClane, 3000Ft+ ért kicsit többet kap. Senki nem ajánlott elvetemülten drága 7000MHz-es "csoda" RAM-ot.



Monitor: Így is elég tág a sprektum 😀 Ekkora méretben nem rossz a FullHD sem, azt mondjuk a VGA is lájkolja. Ha inkább e-sport a cél akkor ott a kissebb válaszidő és a nagyobb kép frissítési frekvencia irányába keresgélj. Esetleg a G-Sync kompatibilitás előnyös, az Nvidia kártya miatt.

2023. szept. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

#11 Ó, ebben a nagy aranykorban hány ilyen okostojás téved be hozzánk a szervizbe, hogy "itt az új gépem, de nincs kép". Mondanom sem kell, hogy 80%-ban valami jól beválasztott RAM az oka. A gyártó szerint ajánlott modullal meg hibátlan. Meg sem tudom számolni az évek alatt hányszor, de hányszor hallottam, hogy "hát de ezt ajánlották hozzá", mert a kompatibilitási lista "nettó bullshit", és a delikvens nyilvánvalóan naivan meg is fogadta a tanácsot. És mit csinálsz a maradék 20%-al? Mert ha felveszed a gyártóval a kapcsolatot, akkor tudod mit fog mondani? Akár szó szerint is tudom idézni, hisz' anno én is erősködtem még, hogy akkor vegyük fel a gyártó supportjával a kapcsolatot.

"Sajnos az Ön által megküldött cikkszámot nem találom a kompatibilitási listában, így nem tudom ellenőrizni, hogy a válaszott modulok hibátlanul fognak működni az alaplapban"... :) Aztán mehet az ujjal mutogatás gyártóról gyártóra.


Az 5600 CL36-ban egyetértünk. De ez meg már szőrszálhasogatás, hisz' mit fog belőle észrevenni az emberünk? 1 másodperccel jobb a boot idő, meg van plusz 5-10 FPS átlagban bizonyos játékokban.

2023. szept. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
#12 Ha gyakorikérdéseken kérdez konfigról a kérdező (nem megsértve őt ezzel), akkor biztosan húzkodni szeretné a hardvereket és ért is hozzá annyira. :)
2023. szept. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Van kockázata az OC-nak (ez mindenkinek saját felelőssége) az tuti, meg ez az előnye az Intel H-lapnak, egy jó F prociva na az stabil mint a fori....akarom mondani mint a svájci frank. 😉


Ha csak a 4060 meghajtásán lenne a hangsúly akkor tényleg egy 12400f-el egy közepes b lappal és egy filléres ddr4 RAM-mal is abszolválható.

Csak gondolom ő tudja, hogy miért ezt írta össze (remélem).

2023. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
#15 vagy ez egy kész konfig, amit elétettek. és nem is rossz
2023. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Én nem akarok senkit "hitelteleníteni" vagy ilyesmi, de az elmúlt tizen évben az intel dominált a piacon és az IMC bevezetése óta szinte nem láttunk memória kompatibilitási gondot, ez egy extrém ritka hiba.

Az AMD visszatérésekor náluk elöfordultak gondok, de ők is kinőtték ezt már 3+ éve.


Elképzelhetetlen, hogy hozzátok minden bevitt 10 gépből 8 memóriakompatibilitási gonddal küzdjön, szerintem ez egy ordas nagy kamu.


Azt sem értem, ha egy tapasztalattal rendelkező szervizes nem rámogatja a default clock feletti XMP használatát ( érted, az intel kitwlálta az XMPt ami 80%-ban nem működik a saját procijával ) akkor miért nem szóltál a Z lap ellen?

A processzor tuning rossz, a RAM tuning nem is működik akkor minek a Z lap felárár kifizetni egy B lap helyett?


Azért én hiányolok néhány logikai összefüggést az érvek és a leírtak között,de ne vedd magadra simán lehet hogy én látom rosszul.

2023. szept. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Elképzelhetetlen, hogy hozzátok minden bevitt 10 gépből 8 memóriakompatibilitási gonddal küzdjön, szerintem ez egy ordas nagy kamu."


Vannak szövegértelmezési gondok. Írtam bármikor ilyet? Nem azt írta, hogy a gépek 80%-a amit behoznak. A fenti esetben leírt hiba: "új gép, nincs kép".

De hát mindegy, amíg Ti vagytok, nekünk lesz munkánk. :DDDD

2023. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
50%

"Nem azt írta, hogy a gépek 80%-a amit behoznak. A fenti esetben leírt hiba: "új gép, nincs kép"."


Nincsenek, nyilvan így értettem csak az "új" kimaradt. Vagy eddig úgy tűnt olyan válaszol aki még a pisa teszten is megbukott?


Amit én raktam.össze az elmúlt 25 évben annál egynél sem fordult elő probléma vagy inkonpatibilitás, szóval ha rajtam múlik éhen halsz ;-)

2023. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19 Hát olyan nem is fordulhat elő, hogy valami inkoNtabilis. Ennyire megy a konfigurálás meg a szerelés is, mint amennyire a helyesírás? :P
2023. szept. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!