Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire szokták becsomagolni...

Mennyire szokták becsomagolni a küldő cégek a számítógépeket, alkatrészeket?

Figyelt kérdés

Rendelnék komplett gépet is, illetve külön merevlemezeket is, de nekem még olyan csomagom (könyv stb.) nem jött, amelyik nem lett volna megtépázva.


Kinek mi a tapasztalata: szokott sérülten érkezni számítógép, merevlemez, videókártya? És ilyenkor ki viseli a felelősséget? (Általában egymásra mutogat a küldő és a szállító.)


Vagy inkább utazzak el a boltba (a legközelebbi is messze van), mert az csak biztonságosabb?


2023. júl. 7. 12:52
 1/3 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Komplett gépet a ház dobozában küldik. A kartondobozon belül hungarocell formával védve. Külön alkatrészek esetében original, gyári csomagolásban.

Raktárban dolgozom, és láttam már jó néhány futárautó tartalmát... A legtöbb olyan, mintha "Lapáttal szórták volna fel az árut". Tisztelet a kivételnek!

Azért célszerű a komplett gépen is ellenőrizni a csatlakozásokat bekapcsolás előtt, mert a magyar utak sem gödör mentesek, és kilazulhatnak.

2023. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves HakapiszikMatyi, akkor mit tanácsolsz, inkább menjek személyesen? (Egyébként köszönöm szépen a válaszodat!)
2023. júl. 7. 13:51
 3/3 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Melyik futár cég szállítana? A GLS, vagy Transoflex-nél elég jól kezelik a csomagokat. UPS, MPL nagyon gáz...TNT/Fedex, vagy a DHL sem valami kíméletes velük.

Némi plussz pénzért köthetsz biztosítást is az árura, de nem minden webhelynél.

Ha megteheted, vedd át személyesen az összerakott gépet. Jó esetben még be is mutatják, hogy működik. Ettől függetlenül, nézd át a csatlakozásokat, rögzítéseket otthon. (Ez nem "negatívság" a részemről, érdemes megnézni.)

Én magam, csak HDD-t, SSD-t, RAM-ot rendeltem Futárcéggel kiszállítva Szlovákiából. (Még így is jóval olcsóbb volt, mint nálunk...)

Ezek sértetlen, gyári csomagolásban érkeztek. (am. GLS volt.)

2023. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!