Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leáll magátol a gépem. Valaki...

Leáll magátol a gépem. Valaki tud segíteni? MI lehet a baja?

Figyelt kérdés

Vettem Bele egy új merevlemezt mert a régi rossz volt.

ráraktam a windows-t de ha bekapcsolom akkkor kb. 2 perc múlva leáll.( a kábeleket jól dugtam össze elvileg minden jó.


2010. okt. 13. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet túlhevülés elleni védelem, mert nem jó a hűtőd, vagy esetleg a táp szarakszik. Ennyiből nem nagyon lehet konkrétumot mondani. Amikor telepítetted a windowst, nem állt le?

Zűrös, mert ha valami túláram nyírta ki az előző HDD-t akkor ezt is kinyírhatja.

2010. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
úgy telepítettem fel a windows-t hogy a HDD egy másik gépben volt és átraktuk
2010. okt. 13. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Na zseniális. Amikor a windows feltelepül, akkor megnézi, hogy milyen gépre is teleül, és annak megfelelően próbál dolgozni. Persze bizonyos alkatrészeket lehet cserélni, pl ha beteszel egy új DVD-t, azt felismeri, és ha a két gép csak egy DVD-ben tér el egymástól, az olyan, mintha új DVD-t raktál volna bele. De ha a két gép valami fontos dologban ntér el (mondjuk más az alaplap és a proci), akkor lehet el sem indul a másikon telepített windows.


Az már biztosnak látszik, hogy nem a régi HDD volt eleve szar, ahenm valami más, és gyanítom, hogy a régi HDD-t is az vágta haza. Próbáj szerezni egy CD-ről futó oprendszert, és kiszerelt HDD-vel ellenőrizd, hogy megtörténik-e a kikapcsolás. Próbáj tápot cserélni, hátha az megoldja a gondot. (Ha tudsz szerezni kölcsön, akkor jó, mert ha nem az a baja, nem kell venned.) Ha új táppal is leáll, akkor az alaplapon lesz valami zárlat vagy túlmelegedés.

2010. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!