Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszú távon melyik érné meg...

Hosszú távon melyik érné meg jobban, és mennyibe fájna?

Figyelt kérdés

Adott egy balatoni nyaraló ahol nyáron az ottani időtöltés miatt szeretnék egy olyan rendszert kialakítani amivel időnként ha elszeretnék vonulni a családtól kikapcsolódásként tudnék játszani ezzel-azzal. Mert most jelenleg nincsen olyan gép ami megközelítené egy játék elvárásait csak egy alap laptop. A budapesti gépem meglehetősen jó a Gtx 1070 8 GB-os videókártya miatt a régiek kiválóan és még az újabb játékok is jól futnak full hd felbontáson. Bár jelenleg régebbi kiadású multiplayer játékokkal játszom mint mondjuk Rainbow Six Siege vagy Dead by Daylight szóval teljesen nincsen kihasználva a Vram, de próbáltam már Cyberpunk játékot, AC: Odysseyt, Valhallát és medium-high grafikán jól futott 60 fps körül szóval meg voltam elégedve a teljesítménnyel. És valószínűleg most nyári időszakban alkalom adtán a nyaralóban is hasonlókkal játszanék mármint a régebbi kiadású multiplayer játékokkal épp ezért csak egy középszintű rendszerre gondoltam amiben mondjuk egy 4Gb-os gtx 1650-es vagy egy 1050ti-vel kompatibilis hardverek lennének. Bár az is igaz, hogy ha már jövőre a nyaralóban is akarnék ujjabb fajta játékkal is játszani akkor már nehezen tudnék, mert nem egy erőmű egy 4 Gb-os kártya szóval lehet hogy érdemes lenne eggyel feljebb menni egy 1660-asra ami már 6 Gb és jobb lenne hosszú távon, de idén a terveim szerint, hogy a régebbi kiadású multiplayer játékokkal játszanék már a fentebb említett két kártya is megfelelő lenne. És nyilván azért nem egy 8Gb-os kártyában gondolkodom, mert olcsóbb lenne a történet plusz azt nem is használnám annyit csak nyáron lenne esedékes.

És most jön amire a kérdésem vonatkozik és tanácsot kérnék hogy ti mit csinálnátok a helyemben, mert két dolog fordult meg a fejemben. Az egyik egy laptop vásárlás lenne az említett videókártyával, és könnyű lenne a szállítás is bár valszeg az esetek többségében a nyaralóban lenne, de a könnyű szállítás miatt eléggé vonz maga az ötlet. A másik egy asztali számítógép ötlet, mert egy alaplap ház és benne lévő bizonyos dolgok teljes egészében megmaradttak amikor létrehoztunk egy újat a mostani gépet amiben a Gtx 1070-es videókártya van. Amivel kapcsolatban főleg a ház lenne a lényeg, hogy lenne mibe pakolni új hardvereket amik egymással kompatibilisek. Mert ugye tápot a biztonság kedvéért meg minden mást hogy kompatibilisek legyenek egymással le kéne cserélni. Szóval a gondolat menetem levezetése után a kérdésem az lenne hogy tekintve a problémámat ti mit tennétek a helyemben? Mert anno amikor létrehoztuk az új gépet amiben a 1070-es videókártya van nem tudom pontosan mennyi volt mert nem tegnap történt, de pár százezert mindent összevetve kitett. Viszont a laptopoknál is azt láttam hogy hasonló pár százezres ár jönne ki, de gondolom aki ért hozzá mégis tudná hogy egy asztali számítógép lenne az olcsóbb vagy egy laptop? És ha már laptop megérné-e használt laptopot vásárolni?



2023. júl. 3. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Laptop azonos teljesítményben semmiképp sem lesz olcsóbb.
2023. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
58%
ha csak a nyaralóban használod akkor asztali gép.a laptop melegszik,plusz a használt laptopnak százféle baja lehet.100-ból kijön egy 12400f+b660 lap.1080ti/5700xt 70e kőrül megy.ez így jobb lesz mint bármilyen használt laptop.
2023. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ a dolog mennyit vagy a nyaralóban és hány fps a cél és, hogy mennyi játszol a gépeiden. Gondolom az otthoni PC-det többet fogod használni azért. Az alap PC-dre is ráférne már egy fejlesztés. Főleg ha a jövő címeit jól akarod futtatni még 60Hz monitorhoz is egy RX 6600, 6600 XT, 6700, 1080 Ti, 2060S, 2070, 3060, 2080 Ti-re fejleszteni a vgat. De egy minőségi 550W táp is ajánlott, hogy legyen ez inkább a 2080 Ti-re vonatkozik. Helyette a 3070, 3070 Ti is opció de nem fogyasztanak sokkal kevesebbet és 8gb vram van csak 11 helyett. Ilyen áron nem 8gbs kártya kellene azért. Ezeknél jobbak a 6700-as modellek ha teljesítményben kicsit gyengébbek is. Úgyhogy elég olcsón próbálnám megoldani a nyaraló gépes dolgot. A GTX 1050 Ti, 1650,S jó lenne a gépedbe de a ha újakkal is játszani akarsz akkor igen nagyon neccesek ezek a vgak. Szerintem ezek közül válogass valamit GTX 1060 6gb, 1660, 980 Ti, RX 580 8gb, 590, 5500 XT. Vagy ha tudnál kártyát cserélni akkor a GTX 1070 is mehetne. Ennél max az RX 590 jobb ebből a felhozatalból. Mert a helyzet az, hogy a játékok gépigénye mostanában annyit változik, hogy ezek a vgak lassan a minimumok lesznek még a GTX 1070-re is az fog akkora már vonatkozni. Mert egy GTX 1060, RX 580-tol is a két leggyengébbtől is 20-25% az előnye csak. Tápnak pl valami Seasonic B12 Psu 550W jó lenne ha valamikor fejlesztenéd benne a vgat mondjuk valami RTX 3080-ra akkor 650 inkább 750W modell legyen. Cpunak talán valami Ryzen 1200 vagy I3 9100 is megtenné. De a 4 szál már eléggé necces most is. Ha viszont valami Ryzen 4100, 3300X, 4500, 4600, 5500, 3600-at veszel az is. De ha nem teszel mellé erős vgat akkor Ryzen 5 1400, 2600-as valamikkel olcsón kijössz és elég is lesz a játékokra. De a 3-4 Gen Ryzen 3 procik viszont jóval gyorsabbak. És multis játékoknál számítani fog az erősebb egymagos teljesítmény. Intel oldalon ezekkel szemben lga 1700-at ajánlom és bele valami I3 12100, 13100. Ha kevésbé van pénzed akkor valami I3 10100, i5 8500, 11400-as valami is megteszi. 1Tb SSD is mehet bele illetve valami legalább Asus Prime vrm szintű lap ha legalább harmadik gen Ryzent tudsz betenni akkor B550 az ajánlott már. De ezekbe 1-2 genes Ryzen bele se megy visszafelé nem kompatibilis.
2023. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat végülis azt döntöttük, hogy a régi gépet felújítjuk és állandóra ott lesz a balatoni nyaralóban így ha ott vagyunk nyáron bizonyos dolgokkal tudok majd játszani főleg multiplayerekre orientálódok és az úgy nekem elég is lesz. Mint mondtam egy középszintű rendszerben gondolkodom ami egy olyan 6 Gb-os videókártyára épülne, mert szerintem a 4 Gb-t kevés lenne, és ha már cserélünk akkor már minél nagyobb legyen és ezzel kapcsolatban kérném a segítséget. Az utolsó válaszolónak üzenem hogy igen, arra a gépre is ráférne már egy csere amiben a Gtx 1070-es videókártya van csak két dolog miatt nem léptük meg: az egyik az hogy most a keretünk a balatoni gép kicserélését engedi, a másik hogy amilyen játékokkal játszottam Assassin's Creed: Odyssey, Valhalla, meg Cyberpunk viszonylag nagy beállítások mellett a gépen élvezhetően jól futott, minimum 60 fps-en vagy valamivel felette gondolom hála a nagy videómemória méretének és ezért nem cseréltettük le a dolgokat. Persze lehet hogy egy-másfél évvel később már ha játszani akarok egy új játékkal nem fog 60 fps-en futni de akkor majd akkor lecseréltetjük addig meg még elvagyok ezzel a videókártyával főleg hogy egyelőre nem is a legújabb játékokkal játszom napi szinten, hanem mondjuk pár évesekkel. A processzort ismerem amit említettél, mert pont az van benne az újabb gépben ami I3-12100f, valamint 16 GB RAM és ha jól emlékszem 650W valami jó márkájú táp aminek a nevét elfelejtettem, de direkt megbízhatót vettünk, hogy ne vágja tacsra a rendszert ha valami probléma adódna.

Szóval az lenne az első kérdésem a terv megvalósításához, hogy a régi ház márkája ColorsIt,be hol tudnám megnézni a ház típusát? Mert anno azért se a régebbi gépbe rakattuk be a Gtx 1070-es videókártyát, mert az már egy nagy videókártya volt és nem fért volna bele a házba, ezért létrehoztunk mindennel együtt egy nagyobb házba az újabb. De örülök hogy így alakult mert legalább most csak a három fő dolgot a processzort, ramot, videókártyát kell kicserélnünk na meg egy egy Ssd-t mert a régiben csak Hdd van azzal meg elég lassú lenne a történet. És főleg azért vagyok rá kiváncsi, mert hiába gondolkodom egy 6 Gb-os kártyában ha mondjuk csak maximum egy 4-es férne bele, mert tudtommal az a következő szint a 2 GB után ami a régiben van ami egy Gtx 750 Ti videókártya mármint a régi. Igen tudom ez nagyon kevés de 7-8 éve még jónak számított egy ilyen kártya, és nem kevés játékot tudtam játszani vele.

Szóval ha a régi házba bele megy egy új videókártya akkor rendben van ha nem akkor másik házzal fogjuk megjátszani a dolgokat. Illetve az alaplapot is gondolom cserélni kéne a videókártya lendületével, szóval milyet ajánlanátok? A tárhelyet szerintem érdemes megtartani mert 2 Tb.


A régi gép: [link]

2023. aug. 8. 01:55
 5/10 szántóvető ***** válasza:
100%
nézd körbe a házat,a hátlapon vagy az alján kell lennie matricának vagy pedig rá van nyomtatva modellszám.amit írtam korábban,azok a hardverek jók lesznek,ha elég nagy a házad.a tápot is ellenőrizd le.
2023. aug. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De szerintem nem férne bele egy 1080-as ha az 1070-es változat se ment bele és azért kellett egy új házat vennünk anno és azzal megjátszani a dolgokat. Ezért gondolkodtam egy 6 Gb-os vagy egy 4 Gb-os kártyában mert arra gondolok hogy azok valamivel kisebbek és beleférnének.

Amúgy megnéztem a régi ház modelljét és a márkán kivül ami a cd-rom beolvasó alatt van nem találtam mást, az alján semmi nincsen és a hátulján se tűntetek fel nagyon semmit csak egy számot, hogy "752". Lehet hogy ez takarja a modelljét? Remélem, mert más nincsen...

2023. aug. 8. 17:14
 7/10 szántóvető ***** válasza:

akkor nézegess házakat,hátha megtalálod a tiédet.a 752-re nem ad ki semmit a kereső.

[link]

2023. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát pedig azaz egyetlen szám volt amit találtam rajta a 752. Rányomtatva nagyon nem és matricát se nagyon a modell számmal amit már tudok és valszeg az a ATX kezdetű a modell, szóval nagyon úgy néz ki hogy lehagyták. De köszönöm szépen a belinkelt oldalt a 31 oldalból lepörgettem mindegyiket a 12. oldalig és ott megtaláltam kinézet alapján. Nem tudom pontosan mit kell nézni kérdésem, hogy 6 Gb-os kártya is bele menne-e vagy csak 4?

[link]

2023. aug. 8. 22:04
 9/10 szántóvető ***** válasza:

meg kellene hogy adják hogy milyen hosszú vga fér abba a nyomorult házba.de ne szarakodj,inkább vegyél egy másikat.a mini itx kártyák kicsik,elvileg bele kéne menniük. [link]

ha van normális táp a gépben.

2023. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És nem adták meg az oldalon? Én nem tudom nem néztem meg mert nem tudtam mit kell nézni. De azaz érzésem, hogy ebbe a házba nem lehetne egy Gtx 1080-as videókártyát bele rakni, mert mondom hogy anno hagyományos 1070 se fért bele.

Szóval ha jól értem ha nagyon ragaszkodok a régi házhoz akkor meglehet a dolgot játszani mini kártyákkal? És mi a hátránya hogy csak egy ventillátor hűti ameddig mondjuk a hagyományost kettő vagy esetleg három? Nem emlékszem pontosan hogy az újabb gépben lévő Gtx 1070-es kártyámon hány ventilátor van de biztos hogy kettő vagy három...

És mondjuk miért van az, hogy amit belinkeltél a mini kártyákról egy 6 Gb-os olcsóbb mint egy 4 Gb-os? Gondolom a modell régibb a 6 Gb-osnak, de ha a memóriából indulunk ki akkor a 6 mindig is több lesz mint a 4, és én úgy gondolom a Vram számít a legjobban, főleg hogy egy 1650 nem egy erőmű, bár a célra hogy Rainbow Six Siegezek rajta megfelelne még az is csak ez úgy feltűnt gondoltam megkérdezem...

2023. aug. 9. 00:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!