Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókárty ventillátor bekenés...

Joker0012 kérdése:

Videókárty ventillátor bekenése étolajjal, lehet baja?

Figyelt kérdés

Pacsi!


Mai napon azt tapasztaltam, hogy az RX 580as vidikarimnak a ventillátorai 102RPM-en pörögnek terheltség alatt, így hamar felment game közben a hőfok 90re, ventillátort akartam rendelni, de mondom megpróbálom megcsinálni. Szétszedtem atomjaira a ventillátort, kiszedtem belőlük egy csomó port és hajat ( ventik belsejéből), majd egy fültisztítóval étolajjal átitatva megdörzsöltem a ventillátor belsejét körkörösen, ahol a mágnes van, majd a kis nútot is, amit a rézhuzalos "motor"-ba rakok, majd egy másik, száraz, tiszta fültisztító pálcikával ugyanezekről az alkatrészekről felitattam, kb minden rákent olajat, szinte szárazra, azóta igazából semmi baja, még az 1 éve csapágyasnak hitt ventillátor is remekül megy, ennek lehet baja a közeljövőben, vagy csak jót tett neki?



2023. ápr. 11. 05:01
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, ha nem részletezed ennyire azt hinném csak poénkodsz.

Láttál már étolajat a konyhában? Egy idő után szépen besűrűsödik, és ragad... mellé még a port is megköti. Szóval kb most intézted el végleg a ventit még ha ideig óráig menni is fog. Ilyen dolgokra nem a semmiért szokás műszerolajat használni.

2023. ápr. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oh, erre nem is gondoltam, meg ugye nincs itthon műszerolaj perpill, ezesetben minél hamarabb koorigálom ezt a baklövést... :D Mai nap úgy is pasztázni akarok, és akkor a rákent olajat, azt a minimálisat is leszedem valami alkoholos dologgal a ventillátor belsejéről, aztán helyettesítem műszerolajjal.
2023. ápr. 11. 05:57
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondanám, hogy benzin célszerűbb, de az meg lehet nem tenne jót az apróbb akár gyanta alapu szigeteléseknek ha a motor nyákjára jutna belőle.
2023. ápr. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lisztet meg zsemlemorzsát nem tettél rá? Isteni rántotthús illatot csinált volna.

Viccet félretéve, műszerolajjal kellett volna megkenni...nem egy eget rengető összeg, kb annyi mint két óra játék villanyszámlája

2023. ápr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár ezer ft az RX-ekbe való vanti az aliexpressen és a hardveraprón. Egyszerübb cserélni, mint görcsölni vele.
2023. ápr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4. igen tudom, csak hát a szerelés kezdete valamikor éjfél környékére esett, aztán hírtelen már olyankor nem tudtam beszerezni sehonnan.


5.Igen, tudom, találtam is egy magyarországi eladót, aki párban árul 6500ért, fel is vettem már azóta vele a kapcsolatot, de nem akartam,hogy addig venti nélkül maradjak. :D

2023. ápr. 11. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka nem szerelünk :)

Sőt este sem, meg hétvégén sem

Csak amikor van nyitott bót és/vagy beszerezhető ami éppen kellhet

Pl csavar, spéci csavarhúzó, esetleg másik vidokari

Saját tapasztalat, fogadd meg!

2023. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Egyetértek. Olyankor hajlamos az ember a kókányolásra, amivel csak látszólag oldódik meg a probléma, de valójába csak tovább tetőzik vele.

Amúgy egy kis WD40 -nek alapnak kéne lenni minden háztartásban, még panelban is. És az 100% -ig elillan.

Nem is értem hogy jut eszébe valakinek azt a ragadós szart beleinjektálni bármilyen műszerbe.

2023. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Probléma megoldva! Ventilátor csere volt!
2023. ápr. 14. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!