Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel az...

Miért nem ismeri fel az exFAT-os pendrive-ot a Windows 10?

Figyelt kérdés

Windows 10-es rendszerben formáztam egy pendrive-ot exFAT fájlrendszerre. Másoltam rá néhány videót, telefonra csatlakoztatva (OTG) játszom le. Samsung okos TV is felismeri.


Viszont most másolnék rá több videót és a Windows 10-es PC nem ismeri fel. Lemezkezelő sem látja, egyéb partíciós programok sem ismerik fel.


Mi lehet az olvasási probléma megoldása? Telefonon nem lehet más fájlrendszert választani formázáshoz, csak az aktuálisat. (exFAT)



2023. ápr. 10. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg kellene próbálnod a telefonon vagy a TV-n formázni, hogy utána felismeri e.
2023. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Telefonon csak úgy lehet formázni, hogy teljesen letörli, fájlrendszert nem lehet módosítani. Tévés kezelőfelületen nem jelenik meg formázás opció.
2023. ápr. 10. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Telefonon is le kellett volna választani menüből, ugyanúgy mint windowson. Nem csak kirántani.
2023. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha a gyári fájlkezelőben próbálok formázni, ha egy külsős fájlkezelőben, formázásról nincs legördülő menü, választási lehetőség.
2023. ápr. 10. 11:37
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
25%

semelyik porton sem?

hatso, elso

van mas eszkozod? Laptop pl.


ha mobil felsimeri kellene futatni valami ellenorzo progit nem e serult meg, ezt a legtobb telo auton amugyis elvegzi, de lelehet tiltani

beallitasoknal megkene nezni hibaellenorzeseket


windows ismeretlen eszkozkent se ismeri fel

vagyis eszkozkezelo sem?

2023. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
exFAT-et csak a felső kategóriás telefonok tvk ismerik. Pl az én A23 telóm se kezeli, legfeljebb külső progival. Ezért inkább FAT32-re formázom.
2023. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#6

"Windows 10-es PC nem ismeri fel." Es amit utana irt

ez a nagyobb gond


ennyi alapjan lehet valami pc vel lett inkabb

ha van mas eszkozod erdemes azt is megnezni rajta

pl egy usb hdd vagy masik pendrive

lehet protal(tokkal) lett valami vagy usb vezerlovel, vagy 5V al stb.

2023. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Ha az iphone telefonján megformázta az egyetlen lehetséges "afs" formátumra akkor nem csodálkozok hogy a win nem látja rendesen. ;)

Majd ha mutat win10 lemezkezelőről egy képet akkor többet fogunk tudni.

2023. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ismeri fel a meghajtót sem, akkor nem a fájlrendsuerrel van gond. Csatlakozóval inkább. Próbáld meg másikba dugni.
2023. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Próbáltam másik két USB csatlakozón is, semmi. Laptopom (Win10) is, semmi. A számítógép a többi USB-s eszközömet tökéletesen kezeli. Androidos telefonnal használom a pendrive-ot. Ugyanúgy Win 10-es gépről másoltam rá korábban a jelenlegi videókat.


Találtam ideiglenes megoldást: gépről telefonra másolom a fájlokat. Telefonról pedig a pendrive-ra. Lassabban, de sikerül a másolás.

2023. ápr. 10. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!