Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen külső capture card-ot...

Milyen külső capture card-ot ajánlotok laptophoz, amivel VHS kazettát lehetne digitalizálni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
25+ éve digitalizálok házi kazettákat hobbi szinten, azt kell mondjam, hogy a 3-4-7 ezer forintos USB stickek alapszinten jók, de még egy márkán belül is lehetnek különbségek a végső minőségben. A drágább külső digitalizálók, illetve önálló digitalizálók nagyon jók - de drágák, ezért, ha csak házi videókat akarsz ledigizni, arra lehet, hogy nem éri meg. Megoldás lehet (az utóbbi években én ezt használom), hogy jófogáson, vagy valahol keresel asztali DVD írót, vagy kombi DVD-VHS írót. DVD írók általában rendelkeznek TBC-vel (bár nekem az évek alatt sosem hiányzott, egyszer volt rá szükségem), illetve képjavító algoritmusokkal. DVD formátumban kiírod lemezre a felvételt a legjobb minőségben (ez 1 óra/lemez, általában választható még 1,5 óra/lemez, vagy 2 óra/lemez, de ezeket nem ajánlom) majd a nyerd file-okat felmásolod a gépedre és ott ráeresztesz egy kiváló ingyenes programot a HandBreak-et. Ott mindenféle Comb, Decom, Bob és egyéb beállításokat ráküldesz és vagy natív felbontásban (720*576), vagy 960*720 ha kicsit interpolálod a képet lekódolod mkv-ba, vagy mp4-be.
2023. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha fontos a minőség és csak pár (értsd: nem több száz) kazettáról van szó, inkább vidd el digitalizáltatni. Nem lesz olcsó, de megfelelő minőségű capture cardot nem kapsz annyiért amibe így is kerül. A párezreseknek olyan is a minősége, én is azzal próbáltam, aztán olyan zajos lett a kép és a hang is, hogy inkább elvittem digitalizáltatni és minimálisan többért mint amibe az a vacak került kiváló minőségű videó készült.
2023. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!