Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiporszívózhatom a számítógépet?

Kiporszívózhatom a számítógépet?

Figyelt kérdés

50-es korosztályú nő vagyok, nem értek a számítógépekhez. Azt tapasztaltam, hogy sok por és macskaszőr került a számítógépbe, ami nyilván nem jó.

Egyébként a számítógép működik rendesen.


Most nem tudok kifizetni egy szakembert, nem állok jól anyagilag.

Kinyithatom és kiporszívózhatom azt a sok koszt? Ha igen, hogy csináljam?



2023. febr. 4. 15:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es:


Nincs kompresszorom! A vízleválasztó adapterről pedig fogalmam sincs mi az!

2023. febr. 4. 16:47
 12/13 P.O.C. ***** válasza:

Ha nincs kompresszorod akkor végülis mindegy neked mi az. Lényegében egy pici készülék ami a kimenetre kötve megakadályozza hogy konzdenzvíz kerüljön ki a kompresszor tartályából.


Amúgy a porszívóval vigyázz, nem az első gépet hozzák már nekem azzal, hogy kiporszívózták, azóta nem ad képet. :D

2023. febr. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Porszívó semmiképp sem ajánlható megoldás egy amatőrnek.


Ha mégis megpróbálkozol vele, akkor

1) húzd ki a gépet, tartsd lenyomva a bekapcsoló gombot 20-30 mp-ig (így kimegy a töltés a kondenzátorokbók.

2) a porszívót minimum fokozaton, és a cső végén is húzd el azt a húzókát, hogy minél jobban lecsökkenjen a szívóerő. A port inkább egy állati szőr ecsettel lazítsd fel (műanyag nem jó, statikusan töltődik), a porszívőval pedig a levegőben szálló port szedd csak össze.


Amivel jobban járnál, az egy sűrített levegős spray. Ahogy nézem, egy ezresért adják, és 3-6 alkalomra elég.

Ez esetben vidd ki a gépet szabadba, és fújkodd ki vele a port.

Vigyázz, mert fagyaszt! És ez is köpköd folyadékot. Tehát használat után várni kell egy fél órát, míg biztosan elpárolog a víz, és újra üzembe helyezhető.

Pl [link]

2023. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!