Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiporszívózhatom a számítógépet?

Kiporszívózhatom a számítógépet?

Figyelt kérdés

50-es korosztályú nő vagyok, nem értek a számítógépekhez. Azt tapasztaltam, hogy sok por és macskaszőr került a számítógépbe, ami nyilván nem jó.

Egyébként a számítógép működik rendesen.


Most nem tudok kifizetni egy szakembert, nem állok jól anyagilag.

Kinyithatom és kiporszívózhatom azt a sok koszt? Ha igen, hogy csináljam?



2023. febr. 4. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd le az oldallapot először, ehhez elég egy sima csavarhúzó. A porszívót állítsd be megfelelő fokozatra, lehet, hogy a gyengébb is elég. A gép belső elemeihez ne érj, maximum a házhoz. A poros részekhez tartsd közel, de ne érintsd hozzá. Az alkatrészeket ne szedd ki, magát a gépet ne szedd szét, ha nem vagy benne jártas.
2023. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Nem terveztem semmit szétszedni és megérinteni sem a porszívó csövével. Csak az oldallapot venném le.
2023. febr. 4. 15:16
 3/13 4rtificial 1ntelligence ***** válasza:
100%

mellé még javaslom egy kisebb ecset használatát is

én mindig így szoktam

2023. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Okozhat elektronikai zavart a hivatalos állás szerint, persze ez nem garantált. Sok "tudós" takarítja így, szóval hajrá, de legalább a ventilátorokat fogd le, amikor ott tartasz.
2023. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 4rtificial 1ntelligence ***** válasza:
82%

Lehet, hogy csak "tudós" vagyok, ami #4-nél a hülye szinonímája, elnézést kérek érte. Ő is az a fajta lehet, aki ritkán nevezi nevén a dolgokat, inkább a mellébeszélést preferálja.

Nálam már sokadik elektronikai eszköznél, évtizedes távlatot tekintve bevált a módszer.

Bátorkodom megkérdezni, hogy a brit tudosok miféle elektronikai zavart állapítottak meg? A sűrítettlevegős megoldásnál, az alkatrészek elfagyasztásával én inkább tartanék ettől, de az is ritkán okoz ilyesmit.

Szeretném megragadni az alkalmat, hogy kifejezetten felhívjam a figyelmet az ilyen tevékenységek előtti áramtalanítás szükségességére.

2023. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 "szükségetelenségére"


sokan kotorasznak bekapcsolt gepben is nem csak kezzel de femnyelu eszokokkel is

viszont surubben van gond mint ecsettel

2023. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt évente kompresszorral szoktam megoldani. A tápegység házból is rengeteg port kifúj, amit porszívóval képtelenség kiszívatni. Persze akinek nincs ilyen lehetősége, az elég jó eredményt érhet el a sűrített levegő spray használatával is. Még mindig jobb, mint a porszívó. A nagynyomású levegő onnan is könnyedén kitakarítja a port, ahonnan porszívóval nem biztos, hogy 100 %-osan ki lehet szívatni.

[link]

2023. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Én simán egy vékonyra felcsavart kartonnal s tüdővel szoktam kifújni a port.
2023. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 fukapapa27 ***** válasza:
82%

#6 ez mit akart jelenteni "szükségetelenségére"?

Mert ha ki akartad javítani az előzőét akkor nagyon mellé fogtál, mert ő jól írta de te kicsit ellőtted de rendesen! Meg ő legalább úgy ír mint egy magyar ékezetekkel nem hiszem el, hogy olyan nehéz ékezeteket használni én szlovákiai magyar vagyok és mégis használom meg ha már hibát keresel itt van a te szövegedben "eszokokkel"! Nem kötekedni akarok veled Közveszélyes Kontár barátom de kicsit felidegesít mikor okoskodni akartok és a saját szövegetek meg teli van hibával, még1x elnézést de előbb nézd át rendesen azt oszd az okost! :)

2023. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 P.O.C. ***** válasza:
7-essel értek egyet. A kompresszor a lejobb megoldás. Ha lehet használj hozzá vízleválasztó adaptert.
2023. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!