Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy G-sync kijelzős...

Ha veszek egy G-sync kijelzős laptopot, be lehet állítani max framerate-et?

Figyelt kérdés

Tehát az a kérdésem, hogy ha egy G-sync képes kijelzővel szerelt laptopot veszek, de nem akarom, hogy állandóan maxon használja a GPU-t, pár játékban kikapcsolnám, vagy korlátoznám 60-ra az FPS-t (hogy pl. ne melegedjen annyira vagy mert éppenséggel elég nekem egy adott játékban a 60FPS), attól a G-sync még megakadályozza a képszakadást 60Hz alatt, vagy ez így működésképtelen beállítás?

Sosem láttam még G-sync-es kijelzőt, érdekel, hogy hogyan lehet beállítani ezeket (tudom, hogy nvidia control panelben is lehet korlátozni a max FPS-t).



2023. jan. 9. 21:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy ha 144/165Hz-es a kijelző, akkor lehet lockolni 144/165-re, hogy annál többet ne számoljon a kártya?
2023. jan. 9. 21:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Illetve a Gsync-nek mi a pontos tartománya? Sok helyen azt olvasom, hogy 60Hz a minimum, ismerős Freesync monitorja pedig valami 35-75Hz-et tud. Laptopokban tényleg 60 a Gsync alsó limitje?
2023. jan. 9. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha Pl. 144 Hz-es a kijelzőés bekapcsolod a G-sync-et,akkor 144 FPS-ig megy majd maxon. Viszont ha a V-sync-et bekapcsolod,hogy csak 60 FPS-ed legyen,akkor a G-sync kikapcsol.
2023. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. Ez esetben semmiképp se kapcsolj be v-syncet a játékban, mert az szétcseszi, ahogy 3 is írja., hanem vagy ott kapcsolj egyszerű frame limitet, vagy pl az afterburner-rel együtt települő rivatuner-ben


Az alját sajnos nem tudom, meg azt sem, hogy itt hogyan viselkesik. V-syncnél biztosan jobban.

2023. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!