Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért crashel a gépem ha...

Miért crashel a gépem ha aktiválom a DOCP-t?

Figyelt kérdés
Trident Neo 3600mhz ramokról van szó Ryzen 5800x mellett, Asus tuf x570 alaplapon. Azért kapcsoltam, be mert 2133 Mhz-en mennek a ramok a feladatkezelő szerint pedig 3600asok, a Ryzennek meg 3200-t ír optimálisnak, nem kéne legalább akkor 3200on futnia?
2022. dec. 13. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos lehet hogy valamelyik ram stick hibás. Lehet ilyen ram ellenőrzést csinálni. Kicsit sokáig tart főleg ha több mint 16 gigád van de szerintem ilyen esetben megéri. A másik meg az lehet hogy talán kifogtál egy gyenge memória kontrolleres 5800X-et. Bár nem hiszem. Nekem 5600 van és simán megy 3600mhz-es CL16 os Corsair ramokkkal úgy hogy mind a 4 slotban van stick.


Ha a memória ellenőrzés nem talál hibát próbáld meg manuálisan 3200-ra állítani ha az megy akkor utána még lehet kísérletezni hogy 3300 3400 menne-e

2022. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na csináltam egy tesztet, nincs hiba. Viszont ezt a manuális állítgatást én nem merem mert nem értek hozzá. Félek piszkálni ott a feszültséget meg a ferkvenciát inkább egy szervízre bízom
2022. dec. 13. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha lefelé viszed a frekvenciát akkor nagyon nem kell hozzá érteni és másokat állítani.

BIOS-ban be tudtad állítani DOCP-t tehát nem vagy ezekhez teljesen hülye.

Fogod és ahol a frekvenciát írja ki leviszed 3600 ról 3200-re.


Ha felfelé vinnéd 3800 ra az lenne a parább mert akkor az időzítést is módosítani kellene valszeg

2022. dec. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!