Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 512 GB Silicon Power Ace A55...

512 GB Silicon Power Ace A55 SSD (2,5", SATA3) típusú ssdre cseréltem egy korabbi 1teras hddt. Azonban az írási sebessége valami abnormalisan kevés. Valami windows beállítás (win11)vagy tipp? Ilyen esettel még sose talalkoztam.

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Mit jelent az abnormálisan kevés?
2022. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudjuk mit csináltál (nem mondtad el). Csak az tudható hogy valamit rosszul csináltál.... 😶
2022. dec. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mivel mérted és mennyi az írási és az olvasási sebessége?


A TRIM legyen bekapcsolva rajta. [link]


Sebességmérő - AS SSD Benchmark: ttps://www.guru3d.com/files-details/as-ssd-benchmark.html

2022. dec. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így akartam csak a h lemaradt: [link]
2022. dec. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazabol,ilyen anomaliaval meg en sem talalkoztam.

Ubuntun az irasi/olvasasi sebessége 20mbt/s stabil.

Ugyanitt lefuttattam egy benchmarkot, az adott ertekek is rendben vannak. A masik meghajtó egy 5 eves m2 sandisc a notiban.

Kivancsisagbol atraktam egy Usb3 kabelre is, windows 11 alatt, ahol szinten stabil iras/olvasast erzekeltem. Azonban ez a sata vezerlőre visszahelyezve teljesen megvaltozik. A meghajto indulaskor lassan reagal, az iras elkezdődik nagy sebesseggel, majd lelassul es szinte teljesen megall. Az eleresi ideje percekben merhető. A diagnosztika szerint az ssd vel nincs baj, de a gyakorlatban megis, úgyhogy valszeg visszaküldöm. Ssdt nem nagyon szoktunk mar konfiguralgatni. A trim mindegyiken alapvetően futnia kell mar. A legelső ssd amit vettem több mint 10 eves. De azt sem kellett trim parancsal beallitani...mikor ellenőríztem, mindig alapertelmezett volt.


Nehany kep tegnaprol, bar ezek csak azt mutatjak, hogy linux alatt jol mukodik. Sztem a windows szoftveres illesztőjével lesz hiba. Firmwaret nem tudtam frissiteni, a legfrissebb van rajta.



[link]

[link]

[link]

2022. dec. 7. 06:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Futtattam windowson is a benchmarkot termeszetesen. Az iras le sem futott. Hosszú percekig. De magat a meghajtót is tul sokaig gyorsformazta a win. Úgyhogy valami meghajtó kezelési hiba lesz itt.
2022. dec. 7. 06:46
 7/9 Haburc ***** válasza:
45%
Ellenőrízd a SATA kábelt, hogy nem sérült e! Nem biztos, hogy az SSD hibája.
2022. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs sata kabel. Laptop.
2022. dec. 22. 20:00
 9/9 Haburc ***** válasza:
Elnézést. Esetleg még a SATA módot BIOS-ban. ACHI módban van e.
2022. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!