Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassulhatott le ennyire?

Miért lassulhatott le ennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családom egy eléggé régi PC-t használ:

AMD Sempron 2500+ (~1850 MHz-re húzva), AsRock K7VT4A PRO alaplap, 640 Mb RAM (400 MHz-en mennek, Kingston) Abit Radeon 9600 XT videókártya. (+Fél éve kapott egy új Samsung vinyót.)

A gond vele, hogy hihetetlenül lelassult. Ma vettem észre például, hogy ha USB eszközről másolok rá, akkor használtatatlan. Vinyó folyamatosan dolgozik, és 1 Gb-ot kb. 10 perc alatt tesz fel. (2.0-ás portok vannak a gépen.) Eközben alkalmazásokat sem tudok futtatni, mert még a proci is 100%-on megy.

Ha IWIW-et, vagy Youtube-t nézek, akkor kb. fél perc, mire betölti az oldalt (4 Mb-os netem van.), és a Flash cuccok is szaggatnak. Régen a Super PI nevű programban az egymilliomodik értéket kb. 46-48 másodperc alatt számolta ki, mostanra (Ugyanazon órajelen!) kb. duplája kell neki.

Mitől lehet ez?


2010. szept. 30. 11:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
XP-hez telepitsd az SP3 javítócsomagot, aztán a Tálca üres részére jobb egérgomb: Feladatkezelő/Folyamatok, illetve Teljesítmény. Itt nézd meg, mi okozhatja (ha CPU 100%-on pörög, az vírusra utal). Svchost -- elsősorban ezt érdemes megnézni, ide veszi be magát pl. a trójai. Lődd ki, amelyik ennyire leterheli a gépet. Egyébként én a helyedben leszedném az új Windows-t is, ráereszteném a Kasperskyt és után telepíteném újra.
2010. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Teljesen tisztában vagyok, miről beszéltek!:) És nem is vitázni akarok. De egy példa, mivel én is vírusra gyanakodtam:

Super PI nevű benchmarkot használtam régen is. Most is kipróbáltam úgy, hogy teljesen friss volt a Windows. (Mégis 3x hosszabb idő, mire végigmegy a teszt.) Se netre nem volt kötve, semmi nem lett rá telepítve. És így is csinálja. (3-4 éve ugyanezt a lemezt használom telepítésre. Ebből tudom kizárni teljesen a vírus dolgot.) Tehát elindul a friss Windows telepítés után, és máris kisebb művekleteknél 100%-on megy a proci.

Nekem is hihetetlen ez az egész. Épp ezért faggatlak titeket!:)

Csak meg akarom érteni, hogy mitől lehet az, hogy lelassul évek alatt egy gép.:)


Összefoglalva: Windows 2 perce telepítve, egyéb progi nem kerül rá. Elindítom a proci Benchmarkot, és 3x hosszabb idő alatt fut le, mint régen. Valamint a legkisebb műveleteknél 100%-on megy a proci.


És tényleg köszi, hogy segíteni próbáltok!:) Egyáltalán nem szórakozásból kérdezgetlek titeket. Én is szeretném tudni a választ!:)

2010. okt. 2. 13:36
 13/14 anonim ***** válasza:
Valami komoly gond van ezzel a géppel. Egyszer behoztak egy ilyen gépet, a vége csere lett (alaplapot, tápot, vinyót, kábeleket stb. cserélgettük). Nem mondom, hogy ez az lesz, de ott alaplapot kellett cserélni.
2010. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Akkor nem egyedi eset. :)

De hogy hogy létezik ilyen?:D

Gondoltam arra is, hogy mivel húzva van a proci, emelve van 10%-al a feszültsége, ez 3-4 év alatt valamit bizony tönkretett benne. És csak attól lassult le a proci, hogy a hibás rész számolási hibáit javítja örökké. Lehet hülyeség, nem tudom.

De ez szörnyű, hogy egy csomó ilyen dolog jön elő az életemben, és semmire sem találok választ! :D

Azért köszi mindenkinek!

Ha valaki még próbálkozna a megfejtéssel, szívesen venném! :D

2010. okt. 2. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!