Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassulhatott le ennyire?

Miért lassulhatott le ennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családom egy eléggé régi PC-t használ:

AMD Sempron 2500+ (~1850 MHz-re húzva), AsRock K7VT4A PRO alaplap, 640 Mb RAM (400 MHz-en mennek, Kingston) Abit Radeon 9600 XT videókártya. (+Fél éve kapott egy új Samsung vinyót.)

A gond vele, hogy hihetetlenül lelassult. Ma vettem észre például, hogy ha USB eszközről másolok rá, akkor használtatatlan. Vinyó folyamatosan dolgozik, és 1 Gb-ot kb. 10 perc alatt tesz fel. (2.0-ás portok vannak a gépen.) Eközben alkalmazásokat sem tudok futtatni, mert még a proci is 100%-on megy.

Ha IWIW-et, vagy Youtube-t nézek, akkor kb. fél perc, mire betölti az oldalt (4 Mb-os netem van.), és a Flash cuccok is szaggatnak. Régen a Super PI nevű programban az egymilliomodik értéket kb. 46-48 másodperc alatt számolta ki, mostanra (Ugyanazon órajelen!) kb. duplája kell neki.

Mitől lehet ez?


2010. szept. 30. 11:16
1 2
 1/14 Réti bubuzér ***** válasza:
A 640 MB memória már nagyon kevés manapság.
2010. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hali!:)

Régen is ugyanúgy XP volt rajta, most is az van. Régen ha másoltam valamit, játszhattam is rajta. Semmi ilyen nem volt. Most is csak a memória kis részét használja. Viszont alapesetben fut az XP, fut a Nod32.. Más nem nagyon. Mégis baromi lassú. Még másolni is nagyon kis sebességgel tud, és mellette 100%-on pörög a proci.

2010. szept. 30. 11:38
 3/14 A kérdező kommentje:
Vírus is szinte kizárt. Nemrég telepítettem újra, mert zavart már ez a jelenség. Nod32 meg kezdettől rajta van.
2010. szept. 30. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért mert az XP az egy idő múlva úgymond "szemetel" és teleírja magát egy rakás fájl-al és ezért lelassul nagyon, ezért van az h énis telepíthettem újra 3 havonta mert már lassú volt..
2010. okt. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha lelassulnak a netes progik, akkor a legjobb ezeket újratelepiteni. Éppen most fejeztem be (Mozilla Firefox).
2010. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Töltsd le a Crap Ccleanert és takaritsál. Leszedi az összes netes szemetet a gépedről (.temp fájlok). www.letoltes prim.hu
2010. okt. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Kívül, belül pucolás a gépnek! Portalanítás a szakszervízben, majd hazaérve töltsd le a ccleanert, az leszedi a netes és egyéb " szemetet " is, és a regisztrációs adatbázisodat is rendezni fogja. Ha régen volt már rendezve a géped, meg fogsz lepődni, hogy akár gigabájtos adatszemét is lehet rajta, + az reg.-bázisban is lesz több száz hibás bejegyzés, ami tényleg produkálhat ilyen mértékű lassulást.


Ha nem értesz annyira ehez, akkor kérj meg egy hozzáértő ismerősödet, kb. 10 perc alatt végez vele.


Ccleaner letöltése innen.


[link]


Használatához videó:


[link]


Remélem, segít az infó :-)

2010. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Félreértitek.:)

Teljesen szűz windows-al is csinálja. Mintha a számolási teljesítménye csökkent volna. Ha felrakom az XP-t, és akkor kezdek másolni USB-ről, akkor is ez van. 100%-on megy a proci első inításos, friss XP-nél is. Egyszerűen képtelen gyorsan számolni. És nem értem, hogy miért? Próbáltam szintén Benchmarkokat teljesen szűz XP-nél, és azokban is siralmas értékeket hozott. (Driverek a gyári cd-kről voltak telepítve, melyekkel régen 2-3 x jobb eredményeket hozott.)

2010. okt. 2. 09:53
 9/14 A kérdező kommentje:

Azért köszi hogy próbáltok segíteni!:)Tényleg hasznos lenne annak, aki nem ezzel küzd, mint én.

(Próbáltam még a Windows registry-ében is kutakodni ,törölni dolgokat, de csak az indítási sebességet tudtam növelni. Mindentől függetlenül örökké szinte max-on megy a proci...)

2010. okt. 2. 09:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem értettük félre, csak nem volt leírva, hogy teljesen új windowsról van szó ( nemrégen telepítetted a rendszert).


Ha állandóan 100 %-os a procihasználat, az szinte mindig vírujelenlétre utal.


egy másik gépen készíts egy olyan alap boot cd-t, amiben van friss vírusírtó. Ha nem értesz a készítéséhez, le is lehet tölteni a netről, a google-ban keress rá.


Erről indítsd a géped.....


Szinte biztos, hogy talál valamit.


Ha mégsem, akkor van egy olyan progi a háttérben, ami szó szerint eszi az erőforrást.


Nyisd meg az eszközkezelőt, és azt a progi(ka)t lődd ki, amelyi(e)k eszi(k) az erőforrást (cpu 70-99 %).


Ha nem tudod kilőni, akor csökkentet módban indítsd újra a gépet, és a nagy értékű progit úgy próbáld uninstallálni.


A gyári driverek nagy többsége csak alap driver, mindenképpen érdemes frissített verziót telepíteni a gépre.


utána próbáld ki a másolást.

2010. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!