CD-RW, DVD-RW többször írva mennyire megbízható? (bővebben lent)
Verbatim CD-RW és DVD-RW lemezeket vettem még régebben, hivatalos, megbízható helyről, tokban voltak, egyenként csomagolva, fóliázva.
Tapasztalat: másodszor-harmadszor adatot írva rájuk már "nem olvasható vissza az adat" (legalábbis CD-RW esetén tapasztaltam most ezt).
Ez mennyire általános?
CD-vel nem tudom mit lehet kezdeni. Semmire sem elég 0.7GB
DVD esetén (4.3 vagy 8GB) meg elég simán megformázni ugyanúgy mint egy hdd-t vagy pendriveot.. Persze csak ha PC-n akarod használni.
Hosszú távra pont hogy nem érdemes lemezre írni, írott lemezek 5, legjobb esetben 10 év amit kibírnak rendesen olvashatóan, többször írt lemezek meg alapból hátrányból indulnak.
Lehet kapni direkt hosszabb távú mentésre szolgáló lemezt de annak az ára is olyan.
Sajnos elég romlandó dolgok az optikai lemezek. Nekem a 15 éves CD-im fele már nem olvasható. Szóval nem várnék tőlük semmit. Főleg ha adattárolás, akkor miért rw? 😃
Ha adattárolás kell, akkor vegyél plusz HDD-t, NAS-ba mehet a szinkronizálás.
Legalább 3 helyen legyen meg minden fontos adatod, és az egyik az ne az otthonod legyen, hanem rokonnál vagy felhőszolgáltató (már ha megbízol bennük, de pl nekem családi fotóimból nincs mit ellopni, szóval fent vannak)
2002 óta használok újraírható optikai médiákat. Igen, néha még most is. Nem, hogy 2-3 újraírás után nem mentek tönkre, de sokukat több tízszer, de talán még több, mint százszor is újraírhattam. Egyetemistaként újraírható CD-n hurcolásztam/hurcolásztuk az anyagokat. (A pendrive ekkor még egész drága volt.) Aztán jött az újraírható DVD, végül a DVD-RAM, és az újraírható Blu-Ray. Egyetlenegy újraírható CD volt, ami megadta magát az évek során. Bár igaz, hogy én nagy figyelmet szentelek mindig a szakszerű tárolásra, és igyekszek mindig minőségi médiát venni.
#8 "Hát igen, pendrive-val nincs ilyen probléma."
Á, tényleg nincs. :D
Sajnos a pendrivenak van egy nagy hibája: ugyanabba a (usb) lukba dugható mint a billentyűzet. Emiatt lehet készíteni pendrivenak kinéző trükkös eszközt ami beprogramozott billentyűleütésekelt küld a gépbe és meghekkeli azt. UAC sem véd ellene. Nincs hibajavításra lehetőség. Bármit megtehet amit egy (vak) ember.
Sok helyen emiatt pendrive használata sem engedélyezett. De ekkor is biztonságosan lehet DVD+R lemezt használni (udf).
"Sajnos a pendrivenak van egy nagy hibája: ugyanabba a (usb) lukba dugható mint a billentyűzet. Emiatt lehet készíteni pendrivenak kinéző trükkös eszközt
ami beprogramozott billentyűleütésekelt küld a gépbe és meghekkeli azt. UAC sem véd ellene. Nincs hibajavításra lehetőség. Bármit megtehet amit egy (vak) ember."
Tudok operációs rendszert, amely védekezik ez ellen (is), már amennyire tud. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!