Mennyi rám kell egy mai számítógéphez? Win11 lesz rajta játék nem de sok lap lesz megnyitva. Weblapon editor ablakok. Azt a fontos hogy minnél gyorsabb legyen legalábbis a rám ne lassítsa bé
A helyzet az, hogy kifejezetten ilyen biztonsági kérdésekben nem vagyok kompetens a kripto szempontjából.
Azt tudom, hogy biztonságosabb a virtuális gép abból a szempontból, hogy ha valami gond történik a virtuális gépen a rendszerrel, az nem vágja haza a hosztot. De az a része, hogy ellophatják-e meg hasonlók a pénzed, onnantól kezdve,hogy használod ezeket a tőzsdének hívott dolgokat, esetleg ott megadsz bankkártya adatot, már sajnos nem az én resortom. Viszont rendszergazdákat, hasonlókat, akik értenek ehhez is, és nem elfogultak, mindenképpen megkérdeznék elötte.
Nem csak kripto szempontjából érdekel. Hisz ahhoz hogy a kripto tőzsdére utaljak be kell lépnem a magyar bankom felületére is.
Visszafelé csak oda utalhatok, aztán mondja csak egyirányú utalás az nem veszélyes mert azzal ugye nem adok meg adatokat.
Szoval nem feltétlenül kriptó szempontjából számít a kérdés hanem kripto szempontjából is.
Ehhez a részhez ez akkor érdekelne ebből a szempontból is a válaszod Ha már a témaidegen előtte mert lehet hogy nem a kérdés témája de igen csak gyakorlati kérdés. Már csak azért is mert nagyon jó ötletnek gondolom ezt hogy amit csak windowson fújt azt virtuális Windows zal oldjam meg és egyébként egy jobbnak tartott rendszert tartsak a gépen. Már csak azért is mert ez a rendszer igazán jól win7-en futott, de azzal már tényleg Nem mernék belépni semmilyen olyan helyre amiből gondom lehet adatszivárgás esetén.
Ez a virtuális box win7 esetén is teljes mértékben elkülöníti a két gépet olyan mintha két külön gépem lenne?
Bár ezek után már az is felmerült bennem hogy ha két külön gépen van egy lakáson belül ugyanazon az interneten akkor vajon az egyik feltörése esetén a másik is veszélybe kerül akármilyen rendszer van rajta vagy az tényleg hermetikusan elzárt egymás elől?
Még tovább megyek.
Mennyire könnyű megtanulni ezt a szakmát? Amikor én nem akarok programozó lenni, se komolyan érteni a linuxos windowshoz kettő közötti különbséghez, applikáció fejlesztéshez, tuti hogy legyen iPhone és Android verzió Mi a kettő között mi a különbség Mi melyiknél mi a különbség meg sorolhatnám, csak azt akarom ismerni töviről hegyire hogy mit kell tennem azzal hogy ne tudják leszedni a pénzemet hogy ne tudjanak egyébb adatokból visszaélni a saját gepeimről.
Hogy ne függjek egy, saját szavaiddal nagyon találó - elfogult - rendszergazdától. Vagy egyéb szakembertől aki a szakmájához ugyan ért de nem vagy normális választ mert nem érti meg hogy mi a kérdés.
Volt is ráadásul ilyen élményem nagyon komoly szakember de képtelen volt megérteni hogy nem az a kérdés hogy mennyi lesz az árfolyam meg mikor hanem az hogy a darabszámát ne vegyék el tőlem a kriptovalutának bármennyit is ér.
Ezért Lenne a legjobb megtanulni ezt a szakmát lényegében adatvédelemről van szó Ha jól értem vagy ennél talán kicsit többről is?
kriptóról:
Legfontosabb: amit nem szeretnél, hogy ellopjanak, azt tartsd offline hardver pénztárcában (pl ledger)
tőzsdék:
nem a te oldaladról lesz hack. ami elérhető felhasználó oldaláról, az maximum az adathalászat, azaz ha egy eredetivel azonos, de amúgy kamu-adatlopós oldalon adod meg a bejelentkezési adataidat.
Nyilván ellenőrizni kell az oldalt, nem szabad kamu linkeken keresztül bejelentkezni. ennyi.
Amúgy meg nyilván e-mail, telefon, 2FA... ezeknek be kell lennie állítva. Ez elég biztonságos. Nem igazán reális az, hogy ezekhez a belépőadatokhoz/kiutaláshoz szükséges adatokhoz mind hozzáférnek.
A probléma inkább az, ha magát a váltót hackelik meg. Mint pl ahogyan ez történt az FTX csődje esetén is. a bentragadt pénzeket egyszerűen ellopta valaki, feltehetően belülről fértek hozzá az FTX-hez.
Illetve vannak szar blokkláncok, amik meghackelhetők. Nyilván a top coinok pontosan azért is vannak a tabella elején, mert amellett, hogy jó projektek, biztonságosak is (persze ezt nehéz kijelenteni, pár éve vannak csak velünk a kriptók, btc 13 éves... magukhoz képest biztonságosnak tűnnek).
Tehát az egyetlen amit tehetsz, hogy ha kereskedsz, akkor próbálsz több és biztonságosabb váltón jelen lenni, nem egy helyre koncentrálni a pénzt, illetve amit csak tartasz coint, az megy offline hardver tárcába.
Binace, crypto.com, coinbase azért egész jól nekiálltak bizonyítani a tartalékokat most az FTX csőd/botrány után... de ez nem jelent 100% biztonságot. ha nekik adod a pénzedet, akkor vállalod azt, hogy az eltűnhet...
egyik sem biztonságos, ahogy írtam.
Ezek csak példák voltak, mint nagyobb, ismertebb váltók. sok tőzsde van, neked kell választanod, utánanézned.
személy szerint a binance a legmegbízhatóbbnak tűnő, viszont nagyon leuralja a piacot, kezd monopólium lenni, ami pontosan ellentétes azzal, amire a kriptózás létrejött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!