Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bootolni a komputert, a...

Bootolni a komputert, a 'boot' angol szó melyik korábbi/eredeti jelentéséből jön?

Figyelt kérdés

Úgy értem a csizmához van valami köze?

A rúgni, vagy csizmát húzni igéhez?



2022. aug. 31. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bootstrap

[link]

2022. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, nagyon kösz!

Ha bútolni vagy bootolásra feladná akkor megspóroltam volna egy kérdést.. :)

2022. aug. 31. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Csak pici történelmi kiegészítés. Nem mindig hívták ezt sem bootolásnak. Pl. az IBM nagyobb gépeinél (IBM 360, 370, 390 sorozat nagyjából az 1960-as évektől) IPL-nek hívták ezt (hogy ma mithasznáél az IBM a mainframeknél nem tudom kb. 20 éve nem követem a mainframe technikát). Az IPL az Initial Program Load(ing) rövidítése. Ha jól emlékszem tanulmányaimból a "boot" az DEC PDP gépekkel terjedt el (bootstrap kirövidülése) és így örökölte a unix is. Illetve ezt használták a mikrogépes CP/M oprendeszer esetén is, ami az egyik őse az MS-DOS (PC-DOS az IBM-nél) a PC-k kezdeti oprendszere esetén.
2022. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as ezek cocom-listás gépek voltak kgst-ben, ha jól sejtem, te akkor nem itthon dolgozhattál ezeken...
2022. aug. 31. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
4: De ezen alapult a teljes R sorozat ami ezeknek a másolata volt. És ugyanúgy hívták. Én R sorozatú gépen már nem dolgoztam, rövid ideig az egyetemen használtunk egy 390-es sorozatú gépet, azon tanultuk a mainframe technikát.
2022. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4: És eredeti 360-as is és 370 sorozatú gép több is volt az országban. A 370 legkisebb darabjai még simán átfértek a cocom listán /pl. 4361/, csak memória és diszk méret korlátozás volt. Ilyen gépből legalább 3-4 működött legálisan is az országban már a 80-as évek közepén.
2022. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem gondoltam, akkor csúcsgépek bejöhettek. Nekem az volt meg hogy még 80-as végén a komolyabb gépekkel is gondok voltak behozni.
2022. aug. 31. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7: Érdekes volt, meg folyton változott. Nem volt teljesen egyértelmű. Meg rengeteget csempésztek be az országba, de jött be nagyon sok legálisan is. Nem volt ez ennyire egyértelmű. Olvastam valahol valami leírást, hogy volt egy komolyabb IBM gép talán a SZTAKI-ban, és ott ült mellette mindig egy figura az IBM-től aki figyelte, hogy csak egy megadott célra használják-e a gépet.
2022. szept. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!