Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy laptopot, pár...

Vettem egy laptopot, pár hónapja használom, M.2 PCIe SSD -vel, 500GB. Ha egy korábbi laptopomból átrakom bele a HDD -t (persze az SSD maradna), amin korábban volt Windows és ugyanúgy C meghajtón mint az SSD -n, mi történik?

Figyelt kérdés
Mármint, biztonságos? Egyáltalán működne? Tudom, keresgéljek az interneten... De magyarul nem éppen találok erre választ, angolul meg nem igazán tudnám ezt elmagyarázni, vagy legalábbis nem erre dobott ki eredményeket a Google. Aki esetleg jártasabb az informatikában, eltudná mondani, hogy tudnám -e így használni a HDD -t? Vagy le kéne formáznom? Formázni azért inkább nem szeretnék, elég sok minden van rajta és nem tudnám hova átrakni őket, hisz a laptop amiből kiszedném már egy ideje tönkrement, ezért is kellett új. A válaszokat nagyon szépen köszönöm :)

2021. jan. 30. 12:55
 1/2 Turismo ***** válasza:
100%
Nem történik semmi baj sem, csak mivel a HDDn is van rendszer a gép automatikusan az egyikről fog elindulni. (Attól függ, hogy a BIOSban, hogy van beállítva. Mielőtt átraknád én leformáznám és utána használhatod. Meg is tudod csinálni, hogy csak egy meghajtó legyen rajta és akkor adattárolónak tudod is használni.
2021. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egy gépben két oprendszer is tud bootolni azt multiboot rendszernek nevezik. (Win10 esetén ekkor a gyorsindítást ki kell kapcsolni)


Egy másik gépből származó os lemez nem biztos hogy be tud bootolni (pl ide/ahci beállítás), de gond inkább csak akkor van ha a lemezek egymás klónjai (pl ghost vagy macrium-al egymás másoltai).


A betüjel nem a hdd beépített tulajdonsága, hanem a bootoló oprendszer nevezi annak aminek. Másik win lehet másnak fogja nevezni, a linux meg méginkább másnak fogja.. ;)

2021. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!