Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Access point, vagy powerline...

Access point, vagy powerline adapter?

Figyelt kérdés

Adott egy helység ahova elég kényelmetlen lenne kábelezni, de szükség lenne normális netre amit ethernet kábelen keresztül kötnék egy pc-be.


Ehhez keresem a megoldást, az egyik ez a powerline adapter lenne:


[link]


A másik megoldás ez az access point:


[link]


Melyiket ajánlanátok?


(Wifi van 2,5 és 5 GHz telefonon kb. 85Mbit/s a letöltési sebesség, már ezzel is elégedett lennék most 100 -van előfizetve, később lehet lesz gyorsabb is).


2022. aug. 17. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az általad linkelt eszköz egy sima repeater (jelisméltő), nem AP, ne keverjük a kettőt.

[link]


Az access pointba (általában, ha normális kapcsolatot akarsz) be kell kötnöd egy ethernet kábelt (a másik fele értelem szerűen a routerbe vagy switchbe megy) és úgy szórja a jelet, csak nem tud annyit mint egy router. Cserébe viszont könnyű kialakítani egy komplett lefedettséget ahol az eszközök folyamatosan átkapcsolnak arra az AP-ra ahol épp a legjobb vétel, anélkül hogy folyton át kellene váltani a hálózatot. Pl "Wi-Fi hálózat" névvel fellépsz a hálózatra, de lehet most a 2-es AP-re vagy kötve elsétálsz 5 métert és már az AP 3-ról csatlakozol a hálózatra de a neve (meg úgy a hláózat) marad ugyan az.


A második linken lévő repeater viszont általában wi-fin keresztül csatlakozik a routerhez és azt a jelet adja tovább. Hátránya, hogy lassúbb mint egy kábeles AP vagy powerline, mert 2 irányba kommunikál, az eszköztől befele át a routerhez, majd vissza a routertől az eszközhöz. Emiatt UDP-s adatnál (pl video konferencia, online játék) lehet akadás, de egy TCP-s forgalmat használó rendszerhez (weblap olvasás, előre betöltött film stb) nem szembetűnő, max picit lassabbnak érződik.


[link]


A powerline (első link) esetében a wi-fi -n max 300 MBit/sec sebességet tud, ezzel számolj nyugodtan, hiába van odaírva az 1000MBit, az csak kábellel működik.

A powerline rendszer a ház vezetékeit használja jelátadáshoz, ezért jobb mint egy repeater (AP-nál függ a kábel hossza és minősége, a router/switch terhelhetősége stb), viszont gyakorlatban, főleg régebbi rendszereknél ahol alumínium vezetékek vannak, nem annyira jó (vagy nálunk nem volt annyira jó).


Ha a jel minőségét nézzük, amennyiben nem piszkálódik az elektromos hálózattal, a powerline jobb és gyorsabb. Az általad nézett verzión van Wi-Fi is, de kábellel jobb a kapcsolat. Ha a külső eszközbe dugod kábellel, akkor mindenképp powerline.

2022. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van több működési módja, lehet access point is, de én station módban használnám.


Kábellel PC -re kötve. Rézvezetékek vannak.

2022. aug. 17. 15:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem, a repeater/AP akkor érné meg, ha kábellel kötöd össze a routert az eszközzel és onnan szórsz wi-fi jelet és erre a jelerősítőre castlakoznál vezeték nélkül.

Így viszont mindenképp powerline a jobb megoldás.

2022. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. aug. 17. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!