Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 50%-os alatt melyik töltöttség...

50%-os alatt melyik töltöttségi szint rongálja pont annyira az akkumulátort mint a 100%-os töltöttség?

Figyelt kérdés

Az akkut 50%-on kapod meg bontáskor,

A gyártó azt állítja hogy 50% az a öltöttségi szint a legoptimálisabb az okos telefon akkumulátor élettartalmának megőrzése érdekében.

0% az rosszabb, viszont 100% az egyel jobb, de nem olyan jó mint az 50%.

Tehát 50% (ami jobb mint 100%) és 0% (ami rosszabb mint 100%) között van egy olyan töltöttségi érték ami pont annyira rongálja az akkumulátort mint a 100%-os töltöttségi szint.

Erre a töltöttségi értékre vagyok kíváncsi.


2022. aug. 12. 13:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
ja és ha sértegetni jöttél inkább hagyd el az oldalt, a hozzád hasonlóknak nincs itt a helyük.
2022. aug. 15. 15:28
 12/17 A kérdező kommentje:

Az érték nagyobb mint 0 tény és kisebb mint 50 tény,

ennél jobban nem tudom neked leegyszerűsíteni.

Erre minden logikát és józan észt félretéve azt mondod ”nem létezik” mert a kérdést sem érted.

Nézd... tudom az általános iskolás logia egyeseknek nehéz de akkor mondom nem kell itt lenned és lejáratnod magad.

2022. aug. 15. 15:40
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Amíg a gondolatmeneted alaból szar, addig nem kéne logikát emlegetni.
2022. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Most már túltoltad a vergődést. Főleg azzal, hogy a logikát emlegeted egy alapvetően technikai kérdés alatt. Az más tészta, hogy a kérdés egy baromságot pedzeget.

Itt te vagy az aki nincsen tisztában a fogalmak jelentésével. Magas lóról akarsz ugatni, közben meg kevered a szezont a fazonnal.

De hogy megnyugodj: mindig tartsd 25%-on a telefont napi 5x töltés mellett. Így tudod a legjobban kímélni az akkut, vagy éppen hazavágni, ki tudja 😊

2022. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%

A mai lítium akksiknál kb mindegy, hogyan töltöd, mert nem ettől fog meghalni ha lemeríted 0%-ra és úgy töltöd fel vagy 10%-ékonként. A benne lévő kémiai anyagok egy idő után bomlásnak indulnak, akkor viszont rohamosan csökkenni fog az üzemidő, teljesen függetlenül attól hogy te hogyan játszadozol a töltéssel.

Ami az 50%-os töltést illeti, én pl ~80%-osan bontottam ki akkoriban az új samsung csúcstelefonomat, biztos csak túltolták :D

Az 50%, amiről te beszélsz kb 5-6 éve volt divat, mivel akkor más fajta lítium akkumulátorok voltak, amire valóban igaz volt, hogy magas töltöttség és nagy forróság mellett (főleg raktárban, ahol nincs légmozgás, be van csomagolva egy adag gyúlékony kartonba) hamarabb tönkre mehetett (pontosabban lebomlásnak indult az akksi cellája), de már az akkori csúcsgépekbe is a jobb minőségű akkut rakták, aminél nincs ilyen.


Nyugodtan töltsd úgy ahogy szeretnéd. Én átlagosan 20-30% körül szoktam felrakni, vagy lefekvés előtt hogy reggel mindig 100%-ban szedjem le a töltőről.

2022. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

13-aska, sajnállak hogy nem érted a logikát és ezért kritizálod a kérdést.

Tiszteletre méltó lenne cáfolni az tényeket amikre a kérdés alapul,

de amíg csak így idejössz és mocskos száddal ócsárolsz azzal nem hogy nem érdemelsz tiszteletet de egyenesen szánalmassá teszed magad.

Mondom semmi baj nincs addig amíg fogod magad és elmész. Csak egy tanács mentsd a menthetőt, és ne járasd le magad tovább. Vagy ha ezt akarod akkor járasd csak le magad tovább, ha neked az a jó...

2022. aug. 16. 06:23
 17/17 anonim ***** válasza:
Semmilyen tényeket nem hoztál, nincs mit cáfolni.
2022. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!