Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 50%-os alatt melyik töltöttség...

50%-os alatt melyik töltöttségi szint rongálja pont annyira az akkumulátort mint a 100%-os töltöttség?

Figyelt kérdés

Az akkut 50%-on kapod meg bontáskor,

A gyártó azt állítja hogy 50% az a öltöttségi szint a legoptimálisabb az okos telefon akkumulátor élettartalmának megőrzése érdekében.

0% az rosszabb, viszont 100% az egyel jobb, de nem olyan jó mint az 50%.

Tehát 50% (ami jobb mint 100%) és 0% (ami rosszabb mint 100%) között van egy olyan töltöttségi érték ami pont annyira rongálja az akkumulátort mint a 100%-os töltöttségi szint.

Erre a töltöttségi értékre vagyok kíváncsi.


2022. aug. 12. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Megint az akksifétis... A készüléket tervező mérnökök okosabbak mint te. Használod, ha kell töltöd. Mással nem kell foglalkozni.
2022. aug. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

laptopoknál tök mindegy mert ott ha játszani akarsz mindenképp töltőre kell dugni.


mobiloknál olyan 80%ig érdemes tölteni és nem szabad hagyni hogy 20%alá merüljön ennyit tudok és be is szoktam tartani.


De ha valaki tud többet erről ne kíméljen vele minket.

2022. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

"mobiloknál olyan 80%ig érdemes tölteni és nem szabad hagyni hogy 20%alá merüljön ennyit tudok és be is szoktam tartani."


GOTO @1.

2022. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Az egész egy baromság. A 0% azt jelenti hogy az aksi feszültsége túl alacsony ahhoz hogy a telefon üzemeljen róla, de nem azt jelenti hogy csutkára 0V-ra lemerült ugyan így az 50% is a fennmaradó üzemidőre vonatkozik. Kár ezen agyalni.
2022. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

15 éve használok okostelefonokat, össze vissza szoktam tölteni, semmit nem befolyásolt az akku élettartamán.

Ez a 80%-os töltöttségi szint baromság a fészbúkon kezdett el terjedni anno, mert valami hülye leragadt a NiMH akkuk szintjén, aztán a laikusok körében legendává vált ez az egész.

Egyébként a töltés és kisütési vezérlést nem véletlenül találták ki a Li-ion akkumulátorokhoz.

2022. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
67%

túlgondolod ezt a témát

lemerül, feltöltöd

feltöltötted, használod

túl sokszor merül, cseréled


aki ennél mélyebben akarja ezt megérteni, az vagy nagyon ráér, vagy fejlesztőmérnök valahol

2022. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sokan válaszoltak viszont egy 0 és 50 közötti számot senkinél sem láttam, úgy látszik ha logikai készségekről van szó egyeseknek komoly hiányosságai vannak.
2022. aug. 14. 08:56
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Talán mert amit keresel nem létezik te istenbarma...
2022. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8-aska légy szíves olvasd el a kérdést még egyszer mert látom még azt sem értetted.
2022. aug. 15. 15:19
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván, baromságot kérdezel, de mi nem értjük. Gratulálok.
2022. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!