Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szoftver is okozhatja az...

Szoftver is okozhatja az akkumulátor töltöttségi szintjének rossz érzékelését?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nem régiben a laptopom vacakolni kezdett, nem idős laptopról van szó, persze gyári hibákkal is találkoztunk már...


A probléma a következő: Ha töltőn van, egy darabig mutatja, hogy 95%-on van, nem töltődik(úgy tudom ez biztonsági dolog és nem hiba), nem is merül tovább, tartja ezt az értéket, szóval úgy gondolom a töltővel nincs gond. Azonban egyik pillanatróla másikra úgy érzékeli, hogy az akksi csak 4% van (vagy kevesebb, vagy kicsit több, elég random) és akkor szépen kikapcsolja magát. Visszakapcsoláskor újra azt mutatja, hogy 95%-on van.


Ha a töltőt kihúzom belőle, akkor merülget szépen, ahogy kell, nincs gondja(bár azért gyorsabban merül, mint az általam megszokott, de nagyobb teljesítményű, mint az eddigi gépeim).


Találkoztam iylen problémával korábban, ahol valamilyen windows beállítás/bug/nemtommi okozta ezt a gondot, és szépen meg lehetett oldani, csak nem emlékszem sajnos, hogyan. Energiagazdálkodási beállításokat végignyomtam már, ott nem hiszem, hogy gond lenne. Windows 10-em van :)


Valaki esetleg találkozott ilyesmivel? Hogy oldotta meg? Ha csak valami beállítás, vagy egy upgrade, akkor nem vinném felesleges szervízbe.


Köszönöm és Üdv :)



2019. okt. 18. 13:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!