Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windowson rossz a net, de...

Windowson rossz a net, de Linuxon jó?

Figyelt kérdés
Az mitől lehet, hogy ugyanazon a wifin ha linuxszal vagyok, akkor nagyon jó net van, viszont ha windowssal, akkor hulladék az egész? Konkrétan ez a letöltési sebességben mutatkozik meg, a feltöltés mindkettőnél jó. Bár fura, hogy a kollégámnak a speedtest a feltöltésre fele annyi sebességet mutat mint nekem. A driverekkel lenne valami gond, vagy van beállítás, program, tűzfal, ami miatt lekorlátozódik?
2022. jún. 10. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Hát.. szabad azt mondanom, hogy azért, mert Linuxon jobban meg vannak írva a driverek?
2022. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Mert windowson a botnet féreg foglalja a sávszélességedet a bányászvírus pedig a processorodat...

Linuxon ezeket kénytelen vagy nélkülözni. :)

2022. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Windows-on, alapból nincs botnet, se bányászvírus.


Na kérdező, ez driver probléma lesz, nekem is volt hasonló, mivel Wifi-ről vagyok, úgy működött az egész, hogy felfrissítettem a Wifi driver-t a legújabb-ra, ezután, az internet instabil lett, mikor visszaraktam a régi-t, teljesen jól működött.


Ha megakarod oldani a problémát, akkor a hardware azonosítója kell a Wifi-nek, amit linux-on, nemtudom, hogyan nézhetsz meg, de Windows-on, eszközkezelő/hálózati kártyák és ott a te adaptered,


[link] ---> (Kép hozzá, az enyém a Wireless G usb adapter)


aminek, biztos feltűnő lesz a neve, egyébként, ha leírod a nevét ide, és a hardverazonosítót, megtudjuk nézni milyen driver szükséges hozzá. + kipróbálni régebbi verziót belőle.

2022. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kérdező95 ***** válasza:
De azonos gépeken volt ez tesztelve?
2022. jún. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1#

2#


*nix szektás kifogások. Linuxon csak azok a driverek vannak jobban megírva melyek szerver hardverhez kellenek vagy valamelyik szűzkocka kedvenc perifériájához.


A botnetet és bányászvírust ki lehet küszöbölni alap tudás mellett, cserébe viszont nincs például (persze rengeteg más peldát fel lehet hozni) űrlényeknek írt xserver millió sebezhetőséggel. Ne próbáld elhitetni hogy önként és őszintén Waylandet használsz, azt csak Drew Devault teszi önszántából. Fergeteges hisztije itt mellékelve:


[link]

2022. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!