Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mini gépházban a ventilátort...

Mini gépházban a ventilátort hogyan szereljem be (fújja vagy "szívja" a levegőt)?

Figyelt kérdés

Van egy darab hely egy 80 mmm ventilátornak.


Mivel levettem a gépház oldalát, és igen meleget éreztem bent, ezért vettem egy 80mm ventilátort, a gyártó szerint ígyis-úgyis fel lehet szerelni, én úgy döntöttem, hogy a hideg levegőt fújja inkább be, mint a meleget kifele.


Megnéztem az értékeket, és javultak is valamelyest.


Ez így jó, vagy fordítsam inkább meg?


2022. ápr. 13. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg fordítva is és amelyikkel jobb lesz hagyd úgy.
2022. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hova rakod? ha hátulra és be van szerelve a gépház oldala, akkor inkább kifele, ha le van véve az oldala, akkor befele, bár úgy jobban fog porosodni.
2022. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hátulra
2022. ápr. 13. 14:56
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
50%
Normális esetben a levegő elöl beáramlik, hátul pedig a meleg levegő ki. Célszerű a ventilátort úgy beszerelni, hogy segítse a levegőáramlást és ne azt akadályozva csak keringjen bent a meleg...
2022. ápr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha van videokártya, az mondjuk felfele fogja nyomni, a procihűtőt is úgy szokás berakni hogy felfele vagy hátra fele tolja a levegőt (persze ha gyári, akkor simán rátolja a procira, ott mindegy), ezt is érdemes megnézni .
2022. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát itt sok mindent nem tudok a légáramlással kezdeni, mivel hátul van csak egy darab hely a ventinek és ennyi.


Befelé fújásos rögzítés esetén a merevlemezek hőmérsékletéből is leesett vagy -7 fok és ha leveszem a gépház oldalát, hidegebb van sokkal bent.


Kifelé esetén maradt kb. ugyanúgy.

2022. ápr. 14. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!