Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap firmware fissítésnél...

Alaplap firmware fissítésnél elég, ha leformázok egy flash drive-ot FAT32-re, rámásolom a .rom fájlt, és úgy indítom el a frissítést a BIOS-ból?

Figyelt kérdés
Egy régi AMI BIOS-os gép, de a gyártó weboldalán találtam egy az enyémnél újabb verziójú firmware-t ehhez a típushoz, és le szeretném frissíteni. Ehhez elég a fenn említett módszer, vagy van ennek valami különleges menete? Ha annyi nem elég, akkor LINUX alatt hogyan tudom megoldani?

2022. márc. 22. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tud instant flasht akkor igen.
2022. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha régi AMI BIOS, akkor lehet, hogy én nem nagyon piszkálnám, azok még érzékenyebbek, el ne rontsd az alaplapot. Mivel azok általában tényleg semmi olyat nem tartalmaznak, ami kéne neked (akkoriban tényleg csak ha nagyon más új proci jött ki, amiatt kellett, vagy iszonyú nagy bug esetén) - már észrevetted volna, ha rossz - így nincs igazán jelentősége, csak veszélyt hoz előny nélkül.
2022. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Ha stabil a gép jelenleg, és nem arasz pl. másik procit, amit jelenlegi BIOS verzió nem támogatna, akkor célszerű hanyagolni a frissítést. A régebbi alaplapok sokkal kevésbe vannak felkészítve, félresikerült frissítés esetére.
2022. márc. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben már lefrissítettem, de nem USB-ről, hanem SATA HDD-ről. Sajnos I/O hibái vannak az alaplapnak, ami pont az USB részét is érinti, ezért kellett SATA-ról csinálni. A frissítés sikeres lett, de nem javult meg, szóval hardver hiba okozza sajnos.
2022. márc. 28. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!